به گزارش پارس نیوز، 

«محمد ششم» پادشاه مغرب به «سلمان بن عبدالعزیز آل سعود» پادشاه عربستان سعودی به مناسبت چهارمین سالروز پادشاهی وی، پیامی تلگرافی ارسال کرد.

پادشاه مغرب در این پیام خود ضمن عرض تبریک به ملک سلمان، برای او آرزوی سلامتی و برای ملت عربستان سعودی پیشرفت، و رفاه را آرزو کرد.

طبق گزارش وبگاه مغربی «هسبرس»، شاه مغرب در این پیام خود سطح روابط و همکاری بین عربستان و مغرب را ستود و بر تمایل خود برای استمرار اقدامات مشترک به منظور تقویت شراکت استراتژیک در تمامی زمینه‌ها تأکید کرد.

ارسال این پیام شاه مغرب به ملک سلمان در حالی‌ است که روابط دو کشور اخیرا دچار تنش و بحران خاموش شده است تا حدی که مغرب از میزبانی «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی در سفر دوره‌ای اخیر وی به کشورهای عربی، خوداری کرد.

یکی از نشانه‌های وجود تنش در روابط بین رباط و ریاض نیز این است که رباط پس از افشای قتل خاشقچی، هیچ بیانیه‌ای در خصوص همبستگی با عربستان سعودی صادر نکرد و گذشته از آن بر خلاف روال چند سال گذشته، «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه سعودی تابستان گذشته از گذراندن تعطیلات خود در شهر طنجه مغرب خودداری کرده و به منطقه نیوم در شمال غربی عربستان رفت.