به گزارش پارس نیوز، 

بورس عربستان سعودی حدود 15.9 میلیارد دلار طی ماه نوامبر زیان دیده است بدین ترتیب، زیان‌دهی بازار طی دو ماه گذشته یعنی از زمان قتل «جمال خاشقجی» روزنامه‌نگار منتقد عربستان در دوم اکتبر در کنسولگری کشورش در استانبول، به 2-.4 میلیارد دلار افزایش یافت.

ارزش بازار سهام در اواخر ماه گذشته به 485.9 دلار کاهش یافت، در حالی‌‌که این رقم در اواخر سپتامبر گذشته 506.3 بود. 

یکی از مسئولان بانک‌های سرمایه گذاری خلیج‌فارس به پایگاه خبری «العربی الجدید» تصریح کرد، با وجود تلاش‌ها( از سوی ریاض) برای بی آرام کردن اوضاع کنونی و بی‌گناه جلوه دادن «محمد بن‌سلمان» ولیعهد سعودی در پرونده ترور خاشقجی، نگرانی های ناشی از این جنایت همچنان وجود دارد و سرمایه‌گذاران نسبت به آینده نگران هستند.

وی خاطر نشان کرد همه اوضاع بازار سهام عربستان را رصد می‌کنند، گزارش‌ها از فرار شمار زیادی از سرمایه‌گذاران مهم سخن می‌گویند که مایه نگرانی بیشتری شده است.

به نظر می‌رسد مخاطرات اقتصادی، که عربستان سعودی را درگیر کرده است، بیشترین آسیب را به این کشور، که بزرگ‌ترین صادر کننده نفت جهان و صاحب بزرگ‌ترین بازار بورس عربی است، وارد کند.

بیشتر بخوانید

چین از عربستان سعودی در تغییرات اقتصادی و اجتماعی حمایت می‌کند

طبق بیانیه بانک مرکزی عربستان در اواخر هفته گذشته، دارایی‌های عربستان در اکتبر گذشته در مقایسه با سپتامبر به میزان 10.9 میلیارد ریال( واحد پول عربستان) کاهش یافته و به میزان 1931.6 میلیارد ریال رسیده است.