به گزارش پارس نیوز، 

در پی تشدید خشونت در شهر «بنتیو» واقع در شمال سودان جنوبی، مردان مسلح ناشناس به  بیش از 120 زن و دختر تجاوز کرده و آنها را با شلاق و چوب هدف آزار و اذیت قرار داده اند.

بر اساس گزارش پزشکان بدون مرز که امروز شنبه منتشر شد 125 زن و دختر طی درگیری های 10 روز گذشته در فاصله زمانی 19 تا 29 نوامبر در شمال سودان جنوبی توسط مردان مسلح ناشناس هدف آزار و اذیت  و تجاوز قرار گرفته اند.

با تشدید جنگ داخلی در سودان جنوبی و تشکیل گروه های مسلح ناشناس در نقاط مختلف این کشور، خشونت‌های جنسی علیه زنان نیز گسترش یافته است و حتی به رغم برقراری صلح موقت، همچنان آمار تجاوز به زنان و دختران در این کشور در بالاترین سطح قرار دارد.

یک مامای پزشکان بدون مرز که چند نمونه از بازماندگان این خشونت ها را درمان کرده بود در مصاحبه با آسوشیتدپرس گفت آنها حتی به زنان باردار و سالخورده و حتی دختران کمتر از 10 سال نیز رحم نکردند.

دیوید شیرر، نماینده سازمان ملل در سودان جنوبی در این خصوص گفت: این حملات بی رحمانه توسط عده ای از مردان ناشناس که لباس نظامی و برخی لباس غیرنظامی به تن داشتند، روی داده است. مقامات سودان جنوبی تاکنون به انتشار این گزارش واکنشی نشان نداده اند.

برنامه جهانی غذا نیز اعلام کرد بسیاری از زنان و دختران در شهر بنتیو از دریافت مواد غذایی محروم هستند و برای دریافت آن باید مسیر طولانی را بپیمایند. در چینی شرایطی خطر حمله مردن مسلح آنها را تهدید می کند.

پیشتر سازمان عفو بین الملل با انتشار گزارشی، از جنایات وحشیانه شبه نظامیان در شمال سودان جنوبی پرده برداشت.