به گزارش پارس نیوز، 

با تداوم بحران دیپلماتیک میان قطر و همسایگان عرب آن که به گفته مقامات این کشور نیاز به خود اتکایی بیشتر را بیش از همیشه روشن کرده است، دوحه تصمیم دارد تا سال 2025 میلادی، نیروی دریایی خود را تا دو برابر گسترش دهد.

این تصمیم مقامات قطر در شرایطی عملی می شود که تازه ترین پایگاه نیروی دریایی این کشور راه اندازی شده و از سوی دیگر برنامه گسترده تری برای فراخواندن واجدان شرایط برای گذراندن دوره خدمت سربازی در دست اجراست.

کشور کوچک ولی ثروتمند قطر درست همانند همسایگان بزرگتر خود از ثروت نفتی سرشاری که در اختیار دارد برای نوسازی ارتش و نیروهای مسلح خود استفاده و ده ها میلیارد دلار برای خرید برخی از پیشرفته ترین تسلیحات نظامی جهان هزینه کرده است.

مقامات دفاعی قطر معتقدند برنامه نوسازی و گسترش نیروی دریایی این کشور مربوط به پیش از شروع محاصره سیاسی و اقتصادی دوحه از عربستان سعودی و چند کشور عربی دیگر است.

عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر ژوئن 2017 به علت آنچه که حمایت قطر از تروریسم نامیدند، روابط دیپلماتیک و اقتصادی خود را با دوحه قطع کردند. مقامات دفاعی قطر معتقدند این تنش ها باعث شده است نیاز به تقویت توانمندی های داخلی بیشتر از همیشه حس شود.