به گزارش پارس نیوز، 

آمریکا اقدام به نمایش قطعه ها و تکه های تسلیحاتی کرد که مدعی است از سوی ایران به یمن و افغانستان ارسال شده تا توسط شبه نظامیان به کار گرفته شود.

به نوشته رویترز، دومین نمایش اینگونه تسلیحات که بیشتر آن ها توسط عربستان به واشنگتن تحویل داده شده در حالی است که فشارها از سوی کنگره آمریکا علیه دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور برای قطع حمایت از ائتلاف سعودی در تجاوز به یمن افزایش یافته است.

آمریکا سال گذشته نیز در اقدام مشابهی با نمایش بقایای موشکی که مدتی قبل تر از یمن به سمت فرودگاه ریاض شلیک شده بود، مدعی شد که آن موشک ساخت ایران بوده است.

همچنین این ادعاهای آمریکا در حالی است که امروز «هشام شرف عبدالله» وزیرخارجه دولت نجات ملی یمن تاکید کرد که کشورش از ایران سلاح دریافت نکرده و موشک های بالستیک یمن سال ها پیش از اتحاد جماهیر شوروی دریافت شده بود.

عبدالله در این باره در مصاحبه با شبکه سی.ان.ان اظهار داشت: باید بگویم که ما این موشک ها را از مدتها پیش از روس ها داشتیم و ما آنها را ارتقا دادیم تا از خودمان دفاع کنیم. ایرانی ها هیچ موشکی به یمن نیاوردند و من به تمام دنیا می گویم ما موشک هایی داریم که می توان با آنها تا سال ها با سعودی ها جنگید.

عربستان و امارات از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند. 

تجاوز عربستان و امارات به یمن تاکنون منجر به کشته شدن بیش از 16 هزار یمنی بی گناه و ویرانی زیر ساخت های این کشور شده است.