به گزارش پارس نیوز، 

کره شمالی دولت ترامپ و حامیان آن را به تلاش برای “تشویق به مقابله" به جای ترویج صلح ازطریق درخواست برای جلسه شورای امنیت و بحث برسر حقوق بشر این کشور آسیایی متهم کرد.

کیم سونگ، سفیر کره شمالی در سازمان ملل روز گذشته (سه‌شنبه) در نامه‌ای به آسوشیتدپرس گفت که آمریکا و برخی کشورهای دیگر که اشاره‌ای به نام آنها نشده "در تلاش هستند تا تمام روشهای نادرست و شرورانه را امتحان کرده" تا جلسه‌ای را در 10 سپتامبر تشکیل داده و میشل باچلت، رئیس حقوق بشر سازمان ملل در آن به سخنرانی بپردازد.

کیم در نامه‌ای که به تمام کشورهای عضو شورا به غیر از آمریکا ارسال کرد از آنها خواست که علیه برگزاری این نشست رای دهند. او نامه‌های مشابهی را به آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل و ماریا اسپینوسا گارسز، رئیس مجمع عمومی ارسال کرد.

شورای امنیت در چهارسال گذشته به وضعیت حقوق بشر در کره شمالی پرداخته است. هر جلسه تنها بعد از یک شورای 15 نفره که دستکم به 9 رای مثبت نیاز داشت، برگزار شد.

سفیر کره شمالی در سازمان ملل این موضوع را یادآوری کرد که تا سال گذشته شبه چجزیره کره منطقه‌ای بوده که احتمال درگیری یک مناقشه مصلحانه و جنگ هسته‌ای بیش از هر منطقه‌ای در دنیا محتمل بود.