به گزارش پارس نیوز، 

جان بولتون عصر سه شنبه در نشست خبری درباره دیدارهای دونالد ترامپ در حاشیه این نشست اظهار کرد: بر اساس اعلام سخنگوی کاخ سفید تا کنون دیدار با رئیس جمهوری آرژانتین، کره جنوبی، روسیه و ترکیه و همچنین نخست وزیر ژاپن و هند قطعی شده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در دیدار با پوتین مساله تنش با اوکراین مطرح خواهد شد و موضع ترامپ در این باره چیست، گفت: نیکی هیلی سفیر(مستعفی) آمریکا در سازمان ملل متحد روز دوآنالیز داده ها
 

شنبه در شورای امنیت در این باره صحبت کرد و ما بر آن بیانیه ایستاده ایم. 

مشاور امنیت ملی از احتمال دیدار با رئیس جمهوری تازه انتخاب شده برزیل هم خبر داد و افزود انتظار می رود در نشست های دوجانبه درباره مبارزه با تروریسم گفت و گو شود. 

بولتون مبارزه با تروریسم را که او حزب الله و حماس را هم جزو آنها دانست، اولویت نخست رئیس جمهوری آمریکا دانست.

وی در پاسخ به این سوال که آیا نوار مکالمات جمال خاشقچی روزنامه نگار عربستانی منتقد حاکمان فعلی سعودی را گوش داده است یا خیر هم گفت: نه نیازی به این کار نیست چون نوار با زبان عربی است و او عربی نمی داند.

مشاور امنیت ملی آمریکا در جواب انتقاد به این مساله که چطور می شود از مترجم استفاده نکرده باشید و اطلاعات آن را در اختیار رئیس جمهوری برای اعلام موضع قرار نداده باشید، اظهار کرد: ما از آنچه در نوار مطرح شده است، آگاهیم و رئیس جمهوری هم به روشنی موضع خود را اعلام کرده است.

این روزنامه نگار عربستانی در دهم مهرماه سال جاری در کنسولگری سعودی در استانبول به دست عوامل محمد بن سلمان ولیعهد سعودی به قتل رسید اما ترامپ حاضر نیست منافع شخصی و اقتصادی موجود در رابطه با این شاهزاده را از دست بدهد.