به گزارش پارس نیوز، 

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد: «نشانه‌های اخیر مربوط به شکوفایی دیپلماتیک برای اسرائیل در حالی پدیدار شده که هیچ توافقی با فلسطین بر سر شهرک سازی‌ها در کرانه باختری صورت نگرفته است.»

او همچنین دیدار خود با رئیس جمهور چاد را پس از دهه‌ها قطع رابطه، مورد ستایش قرار داد.

بنیامین نتانیاهو در سخنرانی روز دوشنبه خود در حزب لیکود گفت سران پیشین این رژیم سعی داشتند جایگاه بین المللی اسرائیل را از طریق اعطای امتیازات خطرناک تقویت کنند. او به برنامه انحلال مربوط به سال 2005 توسط آریل شارون، نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی اشاره کرد که در آن تمامی برنامه شهرک سازی‌ها در نوار غزه متوقف شد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه ادعاهای خود افزود: «این اتفاق در زمان من رخ نداده و نخواهد داد. بلکه عکس آن در حال وقوع است. ما در حال کسب حمایت جهانی هستیم. ما به صلح بواسطه قدرت اعتقاد داریم، این همان چیزی است که ما آن را ادامه می‌دهیم و این همان راهی است که از طریق آن به صلح دست خواهیم یافت.»

نتانیاهو همچنین به دیدار با رئیس جمهور چکسلواکی و وعده او برای انتقال سفارت این کشور به قدس اشغالی اشاره کرد. 

رژیم صهیونیستی اخیرا سعی در تقویت روابط خود با چند کشور عربی داشته است. گزارش‌های اخیر حاکی از آن است این رژیم در تلاش برای ایجاد کانال های دیپلماتیک با سودان و بحرین است.

 بیشتر کشورهای عربی تاکید داشته‌اند که پیش از آنکه هر گونه عادی سازی در روابط خود با رژیم صهیونیستی صورت دهند، این رژیم باید با فلسطین به توافق صلح برسد. نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین مدعی شد اسرائیل به تدریج در حال توسعه روابط خود، علیرغم نبود توافق با فلسطینیان بر سر شهرک سازی در کرانه باختری رود اردن است.