به گزارش پارس نیوز، 

، شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، نائب رئیس دولت امارات و نخست وزیر آن، در گفتگو با این روزنامه از سیاست‌های عربستان سعودی حمایت کرد.

او درباره پرونده قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار مخالف عربستانی، گفت: «ما با هدف قرار دادن عربستان سعودی مخالفیم و ثبات عربستان برای منطقه و جهان ضروری است. ما در شادی و غم در کنار عربستان خواهیم بود».

حاکم دبی در پاسخ به این پرسش که آیا بازگشت تنش بین آمریکا و ایران بر محاسبات سرمایه‌گذاران خارجی در منطقه خلیج فارس تاثیر منفی خواهد گذاشت یا خیر، گفت: تنش در منطقه ما جدید نیست. با این وجود روند سازندگی و توسعه و ورود سرمایه‌گذاری‌ها متوقف نشد. بدون تردید تنش اوضاع را تیره می‌کند و نگرانی را گسترش می‌دهد و سرمایه‌گذاران تنش را در محاسبات خود وارد می‌کنند، اما محور این محاسبات همواره مفید بودن سرمایه گذاری است.

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم درباره بحران‌های منطقه نیز گفت: بحران‌ها در واقع چالش‌هایی هستند که همیشه با تهدید‌ها و فرصت‌ها همراه است. اگر غافلگیر شوی با خطرات روبرو می‌شوی و اگر از قبل آماده باشی فرصت‌هایی برایت به وجود می‌آید. ما معتقدیم پیشگیری بهتر از درمان است و ما هر کاری که لازم باشد برای حفاظت از سرزمین و مردم در برابر خطرات بحران‌ها انجام می‌دهیم و همچنین برای درمان اثرات آن در صورت لزوم آمادگی داریم. هزینه‌های سنگینی که کشور‌ها و جوامع عربی در این بحران‌ها پرداخت کردند دیگر کافی است و خسارت جانی و مالی بسیار سنگین بود و چندین سال از عمر نسل‌ها برباد رفت. بنابراین هیچ کس بهانه‌ای ندارد که از این درس‌ها پند نگیرد و بطور منطقی و با امانتداری درس نگیرد و مخلصانه بر اساس درس‌های گرفته شده عمل نکند.

شایان ذکر است، امارات از متحدان اصلی عربستان سعودی در تجاوز به یمن است که در سال‌های اخیر تحت حملات وحشیانه متجاوزان و محاصره شدید آنان قرار گرفته است.