به گزارش پارس نیوز، 

شبکه «تی‌آرتی» ترکیه به نقل از تلویزیون دولتی سعودی گزارش داد دفتر پادشاهی سعودی اعلام کرده که  محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور قرار است نخستین سفر‌های خارجی خود را پس از قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سعودی به کشور‌های منطقه انجام دهد.

در بیانیه دفتر پادشاهی عربستان اشاره نشده که بن سلمان قرار است به کدام کشور‌ها سفر کند و تنها اعلام شده «ولیعهد به کشور‌های برادر عرب» سفر خواهد کرد، اما تلویزیون سعودی العربیه گزارش داد که امارات نخستین مقصد بن سلمان در این سفر دوره‌ای خواهد بود.

جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سعودی روزنامه واشنگتن پست در روز دوم اکتبر پس از مراجعه به کنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شد. مقامات ارشد عربستان و بخصوص محمد بن سلمان (ولیعهد عربستان) مدعی شدند خاشقجی پس از انجام کار‌های اداری خود کنسولگری عربستان را ترک کرده است. با این حال ریاض پس از نزدیک به سه هفته به کشته شدن خاشقجی در درون کنسولگری این کشور اذعان کرد و علت آن را درگیری او در داخل کنسولگری عنوان کرد.

طی هفته‌های گذشته حکومت عربستان روایت‌های مختلف و متناقضی از نحوه قتل جمال خاشقجی ارائه کرده است که با انتقاد کشور‌های مختلف روبرو شده و تنها رئیس‌جمهور آمریکا، از روایت سعودی‌ها حمایت می‌کند. دونالد ترامپ هم‌صدا با مقامات سعودی اصرار دارد که این جنایت برنامه‌ریزی‌شده نبوده و کار «عوامل خودسر» است و پادشاه و ولیعهد عربستان در این جنایت فجیع نقشی ندارند.

روزنامه حرّیت چاپ ترکیه روز پنج‌شنبه فاش کرد سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) نواری از محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی در اختیار دارد که او در آن دستور ساکت کردن صدای جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار عربستانی را صادر کرده است.

بر اساس این گزارش، ولیعهد سعودی در این مکالمه تلفنی ضبط شده از برادرش خالد بن سلمان، سفیر عربستان در آمریکا می‌خواهد که در سریع‌ترین زمان ممکن روزنامه‌نگار منتقد عربستانی را ساکت کند.