به گزارش پارس نیوز، 

هفته نامه آلمانی اشپیگل در مقاله‌ای با تیتر "جنایت بدون پیامد" از رفتار دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا درباره قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار عربستانی انتقاد کرد.

اشپیگل نوشت: دونالد ترامپ با این رفتار‌ها به همه دیکتاتور‌ها و حاکمان مستبد چراغ سبز نشان می‌دهد. 

اشپیگل با اشاره به توئیت اخیر دونالد ترامپ که از کاهش قیمت نفت ابراز خوشحالی و از عربستان سعودی سپاسگزاری کرده است، نوشت: به نظر ترامپ تنها موضوع مهم منافع اقتصادی و امنیتی است.

نشریه آلمانی اشترن نیز نوشت: رئیس جمهور آمریکا نشان داد پول عربستان مهمتر از مجازات ولیعهد این کشور در قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار عربستانی است.

هفته نامه اشترن آلمان در مقاله‌ای نوشت: رئیس جمهور آمریکا تردیدی باقی نگذاشت که اگر بن سلمان از قتل جمال خاشقجی با خبر بوده باشد، باز هم پول عربستان مهمتر از مجازات بن سلمان است.

این نشریه با اشاره به سنت شکرانه که رئیس جمهور وقت آمریکا دو بوقلمون را از ذبح شدن عفو می‌کند، نوشت: ترامپ علاوه بر دو بوقلمون یک فرد دیگر را هم عفو کرد و آن بن سلمان، ولیعهد عربستان بود.

این نشریه توئیت ترامپ با مضمون "اول آمریکا " و "جهان، مکانی بسیار خطرناک است" را تفسیر کرد و نوشت: ترامپ هیچ مشکلی ندارد که نشان دهد آنچه برای او مهم است نه حقوق بشر یا ارزش‌ها و اخلاق بلکه قدرت و به ویژه پول است.