به گزارش پارس نیوز، 

پرینچک در گفت و گو با تلویزیون اولوسال اظهار کرد: نیروهای پ.ک.ک و شاخه های سوری آن به واقع نقش نیروی زمینی آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه را ایفا می کند و این امر برای مقامات کاخ سفید و تل آویو راضی کننده است.

وی افزود: آمریکا با تقویت پ.ک.ک، در واقع از این گروه تروریستی در راستای فشار به دولت های منطقه و گرفتن امتیاز لازم بهره می گیرد.

وی در پاسخ به سوال مجری برنامه مبنی بر این که واشنگتن تا ابد پشت پ.ک.ک خواهد ایستاد یا نه؟ بیان کرد: تداوم حمایت های آمریکا از پ.ک.ک به رفتار ترکیه بستگی دارد چرا که اگر اقدامات قاطعانه آنکارا تداوم یابد و این گروه تروریستی را به روزهای زوال نزدیک کند، بی گمان آمریکا و اسراییل حمایت ها را قطع و حاضر به هزینه دادن برای مقابله با ترکیه نخواهند شد.

وی ماه گذشته میلادی هم در برنامه تلویزیونی 'راه خروج' شبکه ملی اظهار کرد: اگر چه امروز ترکیه با همکاری بعضی از کشورهای منطقه ای ضربات سنگینی به پ.ک.ک وارد کرده اما آمریکا با هدف ایجاد اسراییل بزرگ، همچنان از این تشکیلات سیاسی برای تشکیل دولت کُردی حمایت می کند.

وی تاکید کرد: آمریکایی ها دیگر آشکارا از ایجاد اسراییل بزرگ سخن می گویند و قاطعانه پیگیر آن هستند و به همین دلیل حتی اگر نیروهای پ.ک.ک نیز با حملات قوای ترک تضعیف شوند، سربازان آمریکایی به منطقه روانه می شوند تا آسیبی به روند پروژه 'اسراییل بزرگ' وارد نشود.

روزنامه ینی شفق ترکیه به همراه سایر رسانه های این کشور در روزهای اخیر که زمزمه حمله نظامی احتمالی ترکیه به شمال سوریه در شرق فرات به گوش می رسد، طی گزارش تحلیلی، ادعا کردند که آمریکا حامی اصلی حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) است و به حمایت از آنها ادامه می دهد.

روزنامه ینی شفق در شماره روز گذشته خود با انتشار گزارشی تحت عنوان 'آمریکا به قندیل دارو ارسال کرد' نوشت: حمایت واشنگتن از پ.ک.ک به سطح بالاتری ارتقاء یافته و اگر چه به منظور جلب افکار عمومی جهان در ظاهر ماجرا سه تن از سرکرده های این گروه تجزیه طلب را در لیست سیاه خود قرار داده اما واقعیت عمل کرد دیگری است چرا که اطلاعات دریافتی نشان می دهد که طی هفته اخیر، آمریکایی ها از طریق فرودگاه سلیمانیه عراق، محموله هایی دارو، لوازم پزشکی و سلاح را به نیروهای پ.ک.ک در قندیل و از طریق اربیل به شمال سوریه ارسال کرده اند.

این رسانه سه روز پیش نیز با انتشار گزارشی تحت عنوان 'پایگاه زهر به منبج منتقل شد'، نوشت: نیروهای متواری پ.ک.ک و ی.پ.گ از عفرین، تجارت مواد مخدر خود را با حمایت آمریکایی ها به منبج سوریه منتقل کرده اند و کارگاه های تولید انواع مواد افیونی و نیز چهره های شاخص این گروه ها در زمینه قاچاق حشیش در این منطقه مستقر شده اند.

روزنامه ینی آکیت از رسانه های نزدیک به حزب حاکم ترکیه با انتشار گزارشی تحت عنوان 'قلعه جابر، اردوگاه پ.ک.ک شد'، نوشت: عناصر فراری پ.ک.ک از عفرین، استراحتگاه سلیمان شاه در شهر رقه را برای استقرار خود انتخاب کرده اند و قلعه جابر در این منطقه به اردوگاه این عناصر تروریستی تبدیل شده است.

به نوشته این رسانه، نیروهای پ.ک.ک در مناطق قامیشلی، آموده، مالکیه و تل ابیض در شمال سوریه با سربازان آمریکایی دیدارهایی داشتند و اذعان دارند که آمریکایی ها درباره تداوم حضور پ.ک.ک در این منطقه تضمین داده اند.

حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) بیش از 30 سال است که به صورت مسلحانه علیه دولت مرکزی ترکیه می جنگد.

این تشکیلات از سوی دولت ترکیه، اتحادیه اروپا و دولت آمریکا به عنوان گروه تروریستی شناخته و معرفی شده است.

دولت ترکیه از دو سال پیش عملیات وسیعی را علیه مقرهای پ.ک.ک در مناطق مختلف کوهستانی شرق و جنوب شرق این کشور و همچنین شمال عراق آغاز کرده و بسیاری از محل های استقرار آنها را شناسایی و منهدم کرده است.

مناطق کوهستانی شرق و جنوب شرقی ترکیه و نیز ارتفاعات شمال عراق و سوریه محل استقرار عناصر گروه پ.ک.ک است.

دولت ترکیه در ماه های اخیر گروه پ.ک.ک را در راس حملات سیاسی و فشارهای دیپلماتیک خود قرار داده و چندین بار خواستار قطع همکاری آمریکا با این تشکیلات و نیز گروه های وابسته به آن از جمله پ.ی.د و ی.پ.گ شده است.

شواهد نشان می دهد که ترکیه برای حمله علیه مواضع پ.ک.ک و گروه های وابسته به آن در شمال سوریه در شرق فرات آماده می شود و این گونه حملات و فشارهای دیپلماتیک و رسانه ای مقدمه این کار است.