به گزارش پارس نیوز، 

3 استاد دانشگاه که 2 نفر آنها هم از بازنشستگان ارتش آمریکا هستند روز گذشته در یک مقاله در روزنامه نیویورک تایمز از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به دلیل تلاش برای اعزام بیش از 5000 سرباز به مرز جنوبی این کشور برای مقابله با هجوم کاروان مهاجران به شدت انتقاد کردند.

آنها در این مقاله نوشتند: «رئیس جمهور آمریکا با نیروهای نظامی آمریکا مثل اسباب بازی رفتار کرده است؛ نه برای مقابله با تهدید!»

آنها همچنین در این مقابله نوشتند: در گذشته هم رؤسای جمهور آمریکا نیروهایی را در مرزها مستقر می کردند، اما آنها معمولا از نیروهای گارد ملی استفاده می کردند که تعدادشان هم کمتر بود؛ نه این تعدادی که رئیس جمهور آمریکا درخواست کرده است. هدف آنها هم هرگز متوقف کردن کاروان پناهجویان و مهاجران نبوده است.

در ادامه این مقاله آمده است: این یک شیرین کاری سیاسی بی شرمانه است. زمانی که احزاب اینگونه اقداماتی را انجام می دهند، در واقع سنت های نظامی-مدنی را نقض می کنند و برای کسب پیروزی در نتایج انتخابات، صدمات بالقوه دراز مدتی به نیروها وارد می کنند.

دونالد ترامپ پیشتر اعلام کرده بود که هدف از اعزام نیروها به مرز جنوبی کشور، کمک به نیروهای گاردی است که در حال حاضر در آن بخش مستقر شده اند؛ زیرا در حال حاضر کاروانی با هزاران پناهجو مسیر آمریکا را از طریق مکزیک در پیش گرفته اند.

از ماه آوریل تاکنون حدود 2100 سرباز گارد ملی آمریکا در مرز مکزیک مستقر هستند. پنتاگون در ماه مه اعلام کرد مستقر کردن این نیروها در مرز مکزیک می تواند 182 میلیون دلار هزینه به دنبال داشته باشد.

دونالد ترامپ هفته گذشته فرمان ممنوعیت ورود کاروان پناهجویان از مرز جنوبی آمریکا را امضا کرد. در متن این فرمان آمده است: «آنها در قالب گروه های عظیم و سازمان یافته از مکزیک می آیند و قصد دارند به صورت غیرقانونی یا بدون اسناد مناسب وارد آمریکا شوند و درخواست پناهندگی دهند. برخلاف گذشته، بخش زیادی از آنها مجاز به برخورداری از این امتیاز نخواهند بود.»