به گزارش پارس نیوز، 

«سائولی نینیسته»، رئیس جمهور فنلاند روز گذشته (یکشنبه) در مصاحبه با یک روزنامه فنلاندی اظهارات اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را تکذیب کرد و گفت: به یاد ندارد در پاریس با رئیس جمهور آمریکا درباره «تمیز کردن جنگل‌های فنلاند» صحبت کرده باشد.

در واقع دونالد ترامپ در بازدید از جنگل‌های سوخته کالیفرنیا پس از آتش سوزی مرگبار اخیر، در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرده بود که اینگونه آتش سوزی ها در فنلاند یک فاجعه به حساب نمی آید؛ زیرا مردم فنلاند زمان زیادی از وقت خود را صرف تمیز کردن جنگل‌ها می کنند.

ترامپ در ادامه گفت: من با رئیس جمهور فنلاند در پاریس بودم و او به من گفت که آنها یک کشور جنگلی دارند. آنها زمان زیادی را صرف تمیز کردن جنگل‌ها و اینگونه کارها می کنند و هیچ مشکلی هم ندارند، اما پس از انتشار این اظهارات ترامپ، رئیس جمهور فنلاند در گفتگو با یک روزنامه فنلاندی اعلام کرد در تاریخ 11 نوامبر در پاریس با دونالد ترامپ درباره نحوه اداره جنگل‌ها صحبت کرده است.

رئیس جمهور فنلاند در این خصوص گفت: «مکالمه ما درباره آتش سوزی های کالیفرنیا بود و سامانه های نظارتی که فنلاند برای نظارت بر آتش سوزی جنگل‌ها از آنها استفاده می کند. من به یاد می آورم که به رئیس جمهور آمریکا گفتم «ما از جنگل‌هایمان محافظت می کنیم»؛ اما به خاطر نمی آورم حرفی درباره تمیز کردن جنگل‌ها به او زده باشم!

رئیس جمهور فنلاند افزود: من به او گفتم فنلاند کشوری است که جنگل‌های زیادی دارد و ما یک سامانه نظارتی خوب داریم.

به دنبال این اظهارات ترامپ، بسیاری از مردم فنلاند دونالد ترامپ را به سخره گرفتند و تصاویری از خود در رسانه های اجتماعی منتشر کردند. به عنوان مثال در یکی از این تصاویر یک زن فنلاندی در داخل جنگل جارو برقی در دست دارد و زیر این پست نوشته است: «یک روز معمولی در جنگل‌های فنلاند.»

دروغ ترامپ درباره مکالمه اش با رئیس جمهور فنلاند لو رفت+ واکنش مردم

در یک تصویر دیگر هم یکی از کاربران با انتشار تصویری از مردم در حال جارو کردن برگ‌ها، نوشته است: آمریکا را دوباره جارو کن. (در واکنش به شعار انتخاباتی دونالد ترامپ که می‌گوید: آمریکا را دوباره قدرتمند کن)

دروغ ترامپ درباره مکالمه اش با رئیس جمهور فنلاند لو رفت+ واکنش مردم

در زیر این تصویر هم نوشته شده است: در مرکز هلسینکی، پایتخت فنلاند این نوشته «RAKE» ما را یاد وظیفه مان یعنی جارو کردن می اندازد.

دروغ ترامپ درباره مکالمه اش با رئیس جمهور فنلاند لو رفت+ واکنش مردم

دونالد ترامپ روز شنبه از مناطق شمالی و جنوبی کالیفرنیا که بر اثر آتش‌سوزی‌های گسترده ویران شده بودند، بازدید کرد. بر اثر این آتش‌سوزی‌های گسترده تاکنون 77 نفر کشته و بیش از 1000 نفر مفقود شده‌اند.