به گزارش پارس نیوز، 

سلیم روز یکشنبه در گفت و گو اختصاصی با روزنامه « الوطن» سوریه اعلام کرد : مصر همواره از تلاش سازمان ملل متحد برای حل سیاسی بحران دمشق حمایت می کند.

سلیم افزود : ما همچنان از تلاش های «استفان دی میستورا» نماینده کنونی سازمان ملل متحد در امور سوریه و نیز تلاش «گیر پدرسن» نماینده آینده حمایت می کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد که آینده سوریه با تحولات اساسی روبرو باشد و منجر به حل سیاسی این بحران شود.

سلیم تصریح کرد: قاهره بر این باور است که با حل سیاسی بحران سوریه، شرایط بسیار بهتر خواهد شد و این موضوعات تاثیرات بسیار خوبی بر تمامی زمینه ها خصوصا موضوع نقش اتحادیه عرب در این کشور خواهد داشت.

«سامح شکری » وزیر امور خارجه مصر نیز در هفته های اخیر در باره بازگشت سوریه به اتحادیه عرب گفته بود: قاهره امیدوار است دمشق پس از پایان درگیری ها و تحقق اراده سوری ها، به اتحادیه عرب بازگردد.

«عمرو موسی» دبیر کل پیشین اتحادیه عرب در این باره اعلام کرد، به باور وی، هرچند اکنون عضویت سوریه در اتحادیه عرب به حالت تعلیق درآمده است، اما از ابتدا کشوری عربی بوده و خواهد بود.

وی در باره بازگشت دمشق به اتحادیه عرب گفت که نمی توان این کشور را کشوری خارجی محسوب کرد، و جای آن در جهان عرب است.

اتحادیه عرب از ماه نوامبر سال 2011 ( ابان 1390) عضویت سوریه را که یکی از اعضای موسس آن بود، به حالت تعلیق در آورد اما این روزها و با گذشت هفت سال از این رویداد، سیگنال های مثبتی برای بازگشت دمشق به این سازمان منطقه ای مشاهده می شود.