به گزارش پارس نیوز، 

همزمان با استعفای وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به علت اختلافات شدیدش با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم درباره حمله اخیر به غزه و آتش‌بس در آن و همچنین تخریب روستای خان الاحمر در قدس اشغالی، کابینه نتانیاهو در آستانه سقوط قرار گرفت.

ایمن عوده، رئیس گروه فهرست مشترک عربی در کنست رژیم صهیونیستی (پارلمان) اعلام کرده است کابینه راست گرای نژادپرست باید همان راه لیبرمن را در پیش گیرد و استعفا کند.

وی گفت: آریل شارون، رافائل ایتان و رحبعام زئیفی و امروز آویگدور لیبرمن کارشان تمام شد، اما ما همچنان در سرزمین خود ماندگار هستیم.

لیبرمن پس از آنکه رژیم صهیونیستی در پی حملات شدید موشکی گروه‌های مقاومت مجبور به پذیرش آتش بس شد، اعلام کرد این آتش بس به معنای تسلیم شدن است و بلافاصله پس از استعفایش خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام در سریعترین زمان ممکن شد.

از سوی دیگر شبکه روسیا الیوم نیز استعفای لیبرمن و متعاقب آن تصمیم حزب متبوع او با نام «اسرائیل، خانه ما» از کابینه و درخواست برای برگزاری انتخابات زودهنگام را به معنای سقوط احتمالی کابینه نتانیاهو قلمداد کرد. لیبرمن همواره خواستار عملیات نظامی شدید علیه نوار غزه بود.

روسیا الیوم افزود: لیبرمن با پیوستن به کابینه نتانیاهو، مواضع او را تقویت کرد و اکنون در نتیجه استعفای وزیر جنگ و حزب تحت امر او، حزب نتانیاهو در داخل کنست ضعیف خواهد شد.