به گزارش پارس نیوز، 

مرگبارترین آتش‌سوزی مناطق جنگلی در تاریخ کالیفرنیا همچنان در حال گسترش است و از سرنوشت نزدیک به 100 تن که پیشتر ناپدید شده بودند، هنوز هیچ اطلاعی در دست نیست.

مقامات محلی در کالیفرنیا هم اکنون مرگ 50 تن از ساکنان این ایالت آمریکا را تایید کرده و گفته‌اند انتظار می رود این رقم افزایش پیدا کند. احتمال می رود که مأموران آتش نشانی نتوانند آتش سوزی کالیفرنیا را تا پایان ماه جاری میلادی (دو هفته دیگر) خاموش کنند. تاکنون دست کم هفت هزار منزل مسکونی و دیگر ساختمان های عمومی و املاک و مستغلات مردم در آتش سوخته است. بیشتر جان باختگان اهل شهر پردایس (Paradise) در شمال کالیفرنیا بوده اند که تقریبا به کلی خاکستر شده است.

مقامات محلی ابراز امیدواری می کنند ده ها نفری که پس از گسترش دامنه آتش سوزی ناپدید شده اند توانسته باشند از مهلکه بگریزند و در روزهای آتی به خانواده های خود بپیوندند. فرایند تشخیص و شناسایی قربانیان آتش سوزی مرگبار با گرفتن نمونه های دی ان ای و انجام آزمایش های تشخیصی پیشتر آغاز شده است. ارتش آمریکا یگان ویژه ای را برای اجرای این فرایند اختصاص داده و در حقیقت بخش های گسترده ای از مردم آمریکا روند کمک رسانی به هموطنان خود در کالیفرنیا را آغاز کرده‌اند. بیش از 9 هزار آتش نشان از دست کم 16 ایالت برای خاموش کردن آتش به عملیات پیوسته‌اند، اما شعله‌های آتش هنوز در شمال و جنوب کالیفرنیا زبانه می‌کشد.

بزودی بررسی ها در زمینه علت این آتش سوزی گسترده آغاز می شود اما مقامات ایالتی در نخستین واکنش ها اعلام کرده اند احتمال اینکه خرابی و اتصالی خطوط جریان برق، جرقه ی نخست را زده باشد، کم نیست.

در جنوب کالیفرنیا وضعیت کمی بهتر است و برخی از مردمی که خانه هاشان را ترک کرده بودند، به تدریج در حال بازگشت هستند، اما در شمال و بویژه در شهر پردایس اوضاع متفاوت است و جایی سالم نمانده که ساکنان بتوانند به آن بازگردند.