به گزارش پارس نیوز، 

دولت چین می‌گوید جنگ تجاری بین پکن و واشنگتن تأثیری چشمگیری بر اقتصاد چین نداشته است.

«لیو آیهو» سخنگوی مرکز آمار ملی دولت چین در نشستی مطبوعاتی اعلام کرد جنگ تجاری بین آمریکا و چین که طی ماه‌های اخیر شدت گرفته تأثیر خیلی کمی بر اقتصاد چین داشته است.

وی در این‎باره افزود: «در خصوص تأثیر روابط اقتصادی و تجاری چین و آمریکا (بر اقتصاد چین) همانگونه که آمارها نشان می‌دهند این تأثیر بسیار ناچیز است».

این مقام چینی با این حال تأکید کرد از آنجایی که رشد اقتصادی و تجارت جهانی به نحو چشمگیری ضعیف شده و ناپایداری  دربازار مالی جهان و نوسانات در قیمت کالاهای اساسی افزایش یافته نباید فراموش کرد که  عوامل زیادی در ناپایداری و عدم اطمینان در یک ساختار اقتصادی تأثیر دارند.

به گفته «لیو آیهو» هم‌اکنون عدم توازن ساختاری در اقتصاد چین مشاهده می‌‌شود که طی سال‌های متمادی ایجاد شده و در حال حاضر موجب شده شماری از کارآفرینان، به‌ویژه شرکت‌های خصوصی کوچک و متوسط در تجارت خود با مشکل روبرو باشند.

این اظهارات سخنگوی مرکز آمار ملی دولت چین در میانه جنگ تجاری بین چین و آمریکا اعلام می‌شود. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، در ماه ژوئن ضمن ادعای غیرعادلانه‌‌بودن روابط تجاری پکن و واشنگتن اعلام کرد اِعمال تعرفه‌ها بر 50 میلیارد کالای وارداتی از چین را 25 درصد افزایش می‌دهد. از این تاریخ به بعد دو کشور طی چند دور تعرفه‌های تجاری علیه کالاهای وارداتی یکدیگر وضع کردند.