به گزارش پارس نیوز، 

در این مقاله آمده است: تحریم های جدید آمریکا علیه ایران از روز دوشنبه پنجم نوامبر(13 آبان) حوزه نفتی و بانکی ایران را هدف قرار داد. 

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا تاکید کرده است که در آینده بر شدت این تحریم ها افزوده خواهد شد. 

به نظر می رسد راه مذاکره که اروپا در پیش گرفته، تنها راهی است که می تواند از بدترین سناریویی که ترامپ در سر می پروراند، جلوگیری کند. 

هدف واشنگتن وادار کردن تهران به مذاکره دوباره در مورد توافقی است که از ترامپ مدعی است بدترین توافقنامه تاریخ است. 

به همین علت است که واشنگتن تصمیم گرفته است فشار حداکثری را بر ایران وارد کند. 

در ادامه این مقاله امده است: همانطور که آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرده است ایران به تعهدات خود در توافق هسته ای 2015 پایبند بوده است. 

بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران سیاسی بر این باورند تا مادامی که سایر امضا کنندگان توافق وین بر آن متعهد باشند، ایران نیز آن را ترک نخواهد کرد. این کشورها تلاش می کنند ساز و کاری را راه اندازی کنند که به آنها اجازه ادامه روابط تجاری با ایران را با وجود تحریم های آمریکا بدهد.

در کوتاه مدت، هدف مکانیسم مالی ویژه اروپا (SPV)، تسهیل معاملات مالی برای شرکت‌هایی است که مایل به ادامه تجارت با ایران هستند. در بلند مدت، این مکانیسم به دنبال ایجاد ابزاری برای حاکمیت اقتصادی اتحادیه اروپایی است تا بتواند در برابر تحریم های فرامرزی آمریکا ایستادگی کند.'

'دونالد ترامپ' رییس جمهوری آمریکا 18 اردیبهشت ماه گذشته خروج آمریکا از برجام را اعلام کرد اما بلافاصله دیگر کشورهای امضا کننده این توافق یعنی انگلیس، فرانسه، آلمان، چین و روسیه ضمن محکوم کردن خروج این کشور از این توافق چندجانبه بین المللی، تاکید کردند که به برجام پایبند مانده و از تجارت شرکت هایشان با ایران حمایت می کنند.

بروکسل برای مقابله با تحریم های ترامپ «قانون انسداد» را به روز رسانی کرد تا از شرکت های اروپایی که با ایران همکاری تجاری دارند، در مقابل تحریم های واشنگتن حفاظت کند.