به گزارش پارس نیوز، 

«سعید کمالی دهقان» پس از دو روز سکوت با انتشار پیامی در توییتر اعلام کرد  یازدهم اکتبر یعنی 9 روز پس از انتشار اولین گزارش گاردین درباره پشت پرده حمایت مالی عربستان از شبکه معاند «ایران اینترنشنال» به مرگ تهدید شده بود.

او در این توئیت خود تصویری از یک سنگ قبر را منتشر و پس از آن اعلام کرد که سالم است و روز گذشته مادرش نزد او رفته است.

تهدید خبرنگار افشاگر گاردین به مرگ!

جمعه گذشته این خبرنگار گاردین در پیامی توئیتری نوشت: می‌توانم این موضوع را تایید کنم که جمال خاشقجی به این دلیل کشته شد که صبح روز 26 سپتامبر از استانبول با من تماس گرفت و گفت محمد بن سلمان و سعود القحطانی، شبکه ایران اینترنشنال در لندن را تأمین مالی می‌کنند. 

جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سعودی و منتقد محمد بن سلمان، سه‌شنبه 10 مهر پس از مراجعه به کنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شد و بلافاصله رسانه‌های ترکیه اعلام کردند که خاشقجی در کنسولگری عربستان کشته شده است و حتی برخی گزارش‌ها حاکی از پیدا شدن جسد مثله‌ شده وی در یکی از خیابان‌های استانبول بود.

پس از انتشار اخبار ناپدیدشدن جمال خاشقجی و سپس خبر قتل او در کنسولگری عربستان، انگشت‌ اتهام‌ به سمت ولیعهد عربستان به عنوان متهم ردیف اول این ترور سازماندهی‌شده نشانه رفت. در پی فشارهای رسانه‌ای و بین‌المللی، عربستان سعودی سرانجام پس از 18 روز سکوت به قتل خاشقجی در کنسولگری این کشور در استانبول اعتراف کرد. به گفته دادستانی عربستان 18 تبعه سعودی در رابطه با این جنایت بازداشت شده‌اند که بیشتر آنها از مقامات ارشد اطلاعاتی و امنیتی این کشور هستند. سعود القحطانی از جمله یکی از این افراد بازداشت‌شده است.