به گزارش پارس نیوز، 

روزنامه سوری «الثوره» سرمقاله امروز خود را به قلم «ناصر منذر»، سردبیر این روزنامه با عنوان «حمایت از تروریسم، نیازی آمریکایی و منفعتی صهیونیستی است...و اراده سوری بر سرکوب آن است» منتشر کرد.

در مقدمه این یادداشت نویسنده با اشاره به اینکه ائتلاف محور آمریکایی متجاوز علیه سوریه خواهان پایان یافتن بحران در این کشور و توقف جنگ تروریسم با ملت سوریه نیست، افزود: قطب‌های محور آمریکایی دست از گذاشتن کوهی از موانع بر سر راه هر گونه راه حل سیاسی برنداشته‌اند و تله های بیشتری را در مسیر بازگشت آوارگان به سوریه کار می‌گذارند، آنها با تحمیل تحریم های سخت مانع بازسازی سوریه می‌شوند تا دولت سوریه در گرداب اقدامات تروریستی غرب استعمارگر باقی بماند و وضعیتش بهبود نیابد.

وی تاکید کرد: متجاوزان به سوریه نمی‌خواهند  سوریه نقش کارآمد خود در عرصه منطقه و بین المللی را بازیابد چرا که این مساله بر نقشه‌های آمریکا و غرب در تجزیه کشورهای منطقه تاثیر زیادی دارد و باید امنیت رژیم صهیونیستی را، تضمین و موجودیت آن را به قیمت جان مردم منطقه تثبیت کنند.

الثوره با بیان اینکه استعمارگران هنوز روی ادلب حساب کرده اند، گفت: تقلای محور  حمایت از تروریسم برای ادامه حمایت از مزدورانش که در لوای گروه‍‌های تروریستی جبهه النصره، داعش و القاعده هستند روشن و آشکار است، ارباب آمریکایی این تروریست ‌ها با قدرت درهر اقدامی که با هدف حفاظت از تروریست‌ها انجام می‌شود، حضور دارد.

این روزنامه سوری آورده است: در همین حال رژیم اردوغان هم امروز با نظارت بر امور تروریست‌ها به آنها در بهبود بازوهای تروریستیشان کمک می‌کند تا حملات خود را علیه ارتش سوریه از سر گرفته و دست از ارتکاب جرایم در حق غیرنظامیان برندارند که هدف از همه این اقدامات، نابودی توافق سوچی است که این روزها به منظور وقت کشی و دستیابی به زیاده خواهی‌های توسعه طلبانه شان آن راهم به بازی گرفته‌اند.

به باور منذر، به تعویق انداختن عملیات آزاد سازی ادلب از سوی محور آمریکایی نیز با هدف مانع تراشی در مسیر پیشروی ارتش سوریه به سمت التنف، شرق فرات و به دنبال آن منبج و عفرین است تا بدین ترتیب مانع پیروزی کامل دولت سوریه بر تروریسم شوند و همه این مسائل در چارچوب نقشه معامله قرنی است که برای نابودی موجودیت فلسطین و مشروعیت بخشی به موجودیت رژیم صهیونیستی طراحی شده است.

نویسنده تصریح کرد:گام‌های بلندی که امروز بین رژیم صهیونیستی و رژیم‌های به اصطلاح عربی برای عادی سازی آشکار برداشته شده است نیز از چارچوب رقابت داغ غرب استعمارگر با زمان برای تحمیل معامله قرن خارج نیست، چون غربی‌ها فهمیده‌اند که سوریه مرحله آخر بحران را پشت سر می‌گذارد و به زودی تروریسم در این کشور ریشه کن شده و نیروهای خارجی متجاوز از خاک این کشور بیرون رانده می‌شوند.

وی ادامه داد: از همین رو غربی‌ها اجرای هر چه سریع‌تر معامله قرن را تا قبل از بهبود اوضاع سوریه ضروری می‌بینند علاوه بر اینکه رژیم‌های عربی حاشیه خلیج فارس حفظ تاج و تخت خود توسط رژیم صهیونیستی را لازم می‌دانند، چون ممکن است در صورتی که سوریه پیروزی نهایی خود بر تروریسم و حامیان آن را اعلام کند، تیر حمایت رژیم‌های عربی حاشیه خلیج فارس از تروریسم به سوی خودشان کمانه کند.

الثوره آورده است: آمریکا و متحدان تروریست آن امروز برای طولانی‌تر شدن بحران سوریه تقلا می‌کنند و از همین رو جنایات خود علیه شهروندان سوری را شدت بخشیده اند استفاده این متجاوزان از تسلیحات مممنوعه یک خط مشی عمدی روزانه برای کشتار هر چه بیشتر شهروندان سوری و به بار آوردن تخریب بیشتر زیربناهاست و این موضوع منعکس کننده هراس آمریکا از پیروزی قریب الوقوع سوریه است که فاتحه پروژه استعماری آن خوانده شده است.