به گزارش پارس نیوز، 

به تازگی فاش شده است که «جیمز کومی»، رئیس سابق اف بی آی صدها بار از ایمیل شخصی خود برای گفتگو درباره مسائل حساس و مهم کاری در دوران خدمت در سازمان اف بی آی استفاده کرده است.

روزنامه نیویوک پست روز گذشته (جمعه) اعلام کرد به اسنادی دسترسی یافته است که نشان می‌دهد جیمز کومی در حدود 1200 ایمیل خود درباره مسائل حساس کاری گفتگو کرده است. روزنامه نیویورک پست به 156 صفحه از این پیام‌ها دسترسی پیدا کرد.

روزنامه نیویورک پست اعلام کرد یک گروه دیده‌بان به نام مؤسسه «علت عمل» توانست با استفاده از قانون آزادی اطلاعات به این اطلاعات مهم و حساس دست یابد. نیویورک پست همچنین قرار است ایمیل های بیشتری را از جیمز کومی منتشر کند.

این روزنامه همچنین نوشت: اسنادی که بدست آمده است مربوط به مکالمات جیمز کومی بین سالهای 2013 تا 2017 در ایمیل شخصی اش بوده است. این ایمیل‌ها درباره مسائل مختلفی از جمله هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا و تحقیقات اف بی آی است.

جیمز کومی پیشتر گفته بود که از ایمیل شخصی خود برای گفتگو درباره مسائل حساس و طبقه بندی شده استفاده نکرده است. وی حتی پیشتر از هیلاری کلینتون به دلیل استفاده از ایمیل شخصی برای امور کاری انتقاد کرده و گفته بود: مسئله استفاده از ایمیل شخصی نیست. بلکه مسئله مکالمه درباره مسائل حساس و طبقه‌بندی‌شده‌ای است که باید از طریق یک سرور امن صورت می‌گرفت.

هیلاری کلینتون هم در دوران خدمت به عنوان وزیر امور خارجه آمریکا از ایمیل شخصی برای امور کاری استفاده کرده بود که بارها از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و دیگر جمهور خواهان مورد انتقاد قرار گرفت. دونالد ترامپ در مه سال گذشته میلادی جیمز کومی را در حالی که مشغول انجام تحقیقاتی درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا بود، از سمت ریاست اف بی آی برکنار کرد.