به گزارش پارس نیوز، 

ترامپ در اوت 2015 و در حالی که نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود، جلسه‌ای مخفیانه با «دیوید پکر»، مدیر عامل شرکت «امریکن مدیا» برگزار کرده و از او تقاضایی داشته است. این دیدار در طبقه بیست و ششم برج ترامپ در نیویورک برگزار شده بود.

بنابراین گزارش، او از پکر خواسته تا به کمپین انتخاباتی‌اش کمک کند و پکر نیز در مقابل پیشنهاد کرده تا با استفاده از روزنامه «نشنال ایکوایرر» که توسط شرکت تحت مدیریتش منتشر می‌شود، سکوت زنانی را که ترامپ با آنها روابط نامشروع برقرار کرده بود را بخرد.

کمتر از یک‌سال پس از این دیدار، ترامپ از پکر می‌خواهد تا بر داستان رابطه‌اش با یک مدل مجله پلی‌بوی سرپوش بگذارد و پکر نیز به‌زودی 150 هزار دلار به این فرد (کارن مک‌دوگال) می‌پردازد تا او آشکارا در خصوص روابطش با رئیس‌جمهور آتی آمریکا سخن نگوید. بعدها ترامپ از این کمک پکر تشکر کرد.

ماجرای دیدار ترامپ با دیوید پکر در برج ترامپ و آنچه پس از آن رخ داده، تنها یکی از موارد دخالت مستقیم دونلد ترامپ برای سرپوش نهادن به ماجراهای غیراخلاقی‌اش بوده که تاکنون گزارش نشده بودند. این اطلاعات بر اساس گفت‌وگو با بیش از سی‌نفر از کسانی به دست آمده که اطلاعات مستقیم در این خصوص داشته‌اند یا اطلاعات را از طریق واسطه دریافت کرده بودند. مستندات دیگری نیز در این زمینه دخیل بوده‌اند.

این اطلاعات در مجموع ادعاهای ترامپ، تیم حقوقی او و مشاورانش را در این خصوص که وی در پرداخت پول به مک‌دوگال و یک بازیگر فیلم‌های مستهجن نقشی نداشته، رد می‌کند.

همچنین افشای این اطلاعات این احتمال را افزایش داده که شخص رئیس‌جمهور آمریکا قوانین فدرال مربوط به مبارزات انتخاباتی را نقض کرده باشد.

بر اساس اطلاعاتی که روزنامه وال‌استریت ژورنال کسب کرده، شخص ترامپ یا مستقیما درگیر تمام مراحل توافقات مزبور بوده و یا در جریان آنها قرار گرفته است. او دستور معاملات را در تماس‌های تلفنی یا در دیدار با وکیل شخصی خود، «مایکل کوهن» یا دیگران صادر می‌کرده است.

بر اساس گزارش فوق، دادستان منهتن، شواهدی را در خصوص مشارکت دونالد ترامپ در این تعاملات جمع‌آوری کرده است.

رئیس‌جمهور آمریکا بیست و سوم اکتبر گذشته در گفت‌وگو با وال‌استریت ژورنال حاضر نشد در خصوص اینکه برای پرداخت به زنان مزبور با کوهن صحبت کرده اظهار نظر کند و گفت: «کسی به این چیزها اهمیت نمی‌دهد.»

این پرونده در حالی در خصوص ترامپ جدیت یافته که رابرت مولر، بازرس ویژه نیز در حال تحقیق درباره دخالت احتمالی روسیه در مبارزات انتخاباتی سال 2016 است.

حزب جمهوری‌خواه آمریکا که عقبه سیاسی ترامپ در این حزب است، در انتخابات چهارشنبه گذشته، مجلس نمایندگان آمریکا را از دست داد و با روی کار آمدن مجلس نمایندگان دموکرات، پیش‌بینی می‌شود تبعات پرونده‌های قضایی برای رئیس‌جمهور آمریکا فزون‌تر گردد.