به گزارش پارس نیوز، 

ژاپن تودی روز یکشنبه در گزارشی نوشت این شاهزاده 33 ساله که با شعار اصلاحات، قدرت را در اختیار گرفت و کوشید تا چهره ای مصلحانه از خود به نمایش بگذارد، دست به حرکتی شنیع زد و «جمال خاشقچی» روزنامه نگار مخالف را به فجیع ترین شکل به قتل رساند.

این رسانه در مطلبی به قلم 'دیوید آندلمن' از روزنامه نگاران خود آورده است 'بن سلمان' برخوردی بسیار خشونت آمیز با مدافعان حقوق بشری در عربستان داشته و آنها را به زندان انداخته است و با هر کسی که مخالفت ورزد این گونه رفتار می کند.

گزارش ادامه می دهد که شاهزاده عربستان سعودی جنگی را علیه یمن راه انداخت و 10 هزار نفر را به کام مرگ کشاند و باعث شد تا 2 میلیون نفر در این کشور قحطی زده، بیخانمان شوند.

ژاپن تودی می نویسد که 'بن سلمان جوان' ابایی از این همه جرم و جنایت نداشته و حتی از شاهزاده ها و بازرگانان آن کشور باج می گیرد تا به اصطلاح برنامه اصلاحاتی اش را پیش ببرد.

این رسانه بخصوص از اینکه تحت حکومت وی، قطر نیز مورد تحریم قرار گرفته انتقاد کرده و آورده است که در کنار همه این مسایل او همچنان می خواهد قرارداد خرید بزرگ تسلیحاتی 110 میلیارد دلاری اش را از آمریکا تکمیل کند.

' جمال خاشقچی' روزنامه نگار عربستانی منتقد و مخالف حکومت آل سعود در 2 اکتبر (10 مهر ماه) پس از ورود به ساختمان کنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شد سرانجام بعد از چند روز پنهانکاری، مقام های دولت ریاض بامداد شنبه با صدور بیانیه ای به کشته شدن خاشقچی روزنامه نگار منتقد عربستانی در ساختمان کنسولگری سعودی در استانبول اعتراف و ادعا کردند که وی بعد از یک نزاع داخل این ساختمان کشته شده است. 

در بیانیه دولت عربستان، تنها به قتل خاشقچی اشاره شده و درباره سرنوشت جسد وی اطلاعاتی عنوان و اعلام نشده است.

پس از اعتراف به قتل خاشقچی، برخی رسانه های ترکیه با طرح این پرسش که 'جسد خاشقچی کجاست؟' خواستار ارائه پاسخ شفاف به این پرسش از سوی مقام های ریاض شدند.

همه مدارک و شواهد نشان می دهد که نزدیکان 'محمد بن سلمان' ولیعهد عربستان که از طرف او به استانبول اعزام شده بودند، عامل قتل خاشقچی هستند و ادعای آل سعود درباره این روزنامه نگار کذب است.