به گزارش پارس نیوز، 

«سدات اونال» معاون وزیر خارجه ترکیه در دیدار با مقامات آمریکایی در واشنگتن تاکید کرد که توقف تعامل واشنگتن با گروه تروریستی ی‌پ‌گ و پ‌ک‌ک هم به لحاظ حفظ امنیت ملی آنکارا و هم از دیدگاه برقراری صلح و ثبات پایدار در سوریه ضرورتی اساسی است.

وزارت خارجه ترکیه نیز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که «سدات اونال» در دیدار با «دیوید هال» مشاور وزارت خارجه و «جان رود» مشاور وزارت دفاع آمریکا در واشنگتن دیدار و گفتگو کرده است.

در بیانیه وزارت خارجه ترکیه در این خصوص آمده است: در دیدار مذکور با اشاره به طرح موضوعات منطقه ای و لزوم افزایش همکاری ها و روابط دوجانبه، بر لزوم کارآمد ساختن مکانیسم همکاری های موجود تاکید شد. همچنین خرسندی از آغاز گشت زنی مشترک نیروهای ترکیه و آمریکا در منبج سوریه مطرح و مقام ترکیه بر لزوم اجرای کامل تمامی مواد این نقشه راه تاکید کرده است.

بیانیه وزارت خارجه ترکیه در ادامه می افزاید: پیشتر نیز تاکید شد که در مقابل هرگونه اقدام تروریستی در آن سوی مرزهای ترکیه از سوی هر کسی که باشد تحمل نخواهیم کرد. در این دیدار همچنین حساسیت ترکیه در خصوص حضور سرکرده «فتو» در آمریکا مجددا ابلاغ و بر انتظار آنکارا مبنی بر اتخاذ تدابیر لازم در این باره در آینده نزدیک از سوی مقامات واشنگتن تاکید شده است.