به گزارش پارس نیوز، 

با گذشت بیش از یک ماه از قتل جمال خاشقجی، نویسنده منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در ترکیه، حال فعالان عفو بین‌الملل خواستار تغییر نام خیابان سفارت عربستان در لندن از خیابان «کرزون» (Curzon) به نام خیابان «خاشقجی» شده‌اند.

در همین ارتباط نیز در یکمین ماه از قتل خاشقجی در کنسولگری عربستان، فعالان عفو بین‌الملل با تجمع در نزدیکی سفارت عربستان در لندن، پایتخت انگلیس در اقدامی نمادین با تغییر نام خیابانی که سفارت عربستان در آن جا واقع است، تابلوی «خیابان خاشقجی» را مقابل سفارت عربستان سعودی در لندن قرار دادند.

گفته شده این اقدام رأس ساعت یک و چهارده دقیقه بعد از ظهر سی امین روز قتل خاشقجی و درست زمانی که خاشقچی واردسفارت عربستان در استانبول ترکیه و پس‌ازآن ناپدید شد، صورت گرفته است.

«کریستیان بندیکت »(Kristyan Benedict)، یکی از فعالان عفو بین الملل، در این ارتباط به خبرگزاری فرانسه گفته است که یک ماه پیش جمال کشته شد. کاری که ما کردیم اقدامی جهت اعلام همبستگی با دوستان و خانواده جمال بود.

بندیکت افزود که نمی توان برای تحقیق در این پرونده به عربستان سعودی اعتماد کرد.

همچنین «کیت آلن »(Kate Allen)، مدیر دفتر عفو بین الملل در لندن نیز به خبرگزاری فرانسه گفت:‹‹ این مهم است که ما اجازه ندهیم این رسوایی بدون احقاق حق به فراموشی سپرده شود.»

جمال خاشقجی، نویسنده منتقد سعودی بود که یک ماه پیش با هدف پیگیری اسناد شخصی خود وارد کنسولگری عربستان در شهر استانبول ترکیه گردید و بعد از آن اعلام شد که وی مفقود شده است، هرچند بیست روز بعد دادستانی عربستان با انتشار بیانیه‌ای رسمی قتل این نویسنده منتقد را در ساختمان کنسولگری عربستان در ترکیه تائید کرد.