به گزارش پارس نیوز، 

«کارلوس فرناندز دوکاسیو» مدیر بخش روابط با آمریکا در وزارت خارجه کوبا هشدار داد که تحریم‌های جدید واشنگتن علیه هاوانا، تلاشی بیهوده در راستای تغییر رویکرد سیاسی آمریکا است و نتیجه‌ای جز انزوای بیشتر برای این کشور به همراه نخواهد داشت.

گفتنی است که جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید، دهها شرکت کوبایی را به اتهام همکاری با نهادهای نظامی و اطلاعاتی این کشور، مشمول تحریم قرار داد حال آنکه پیشتر نیز بیش از ۱۰۰ شرکت کوبایی در لیست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته بودند.

اعتراض فرناندز دوکاسیو درحالی ایراد شد که روز گذشته، ۱۸۹ عضو سازمان ملل خواهان پایان محاصره اقتصادی کوبا از سوی آمریکا شدند.

فرناندز در این باره گفت: ما با تمام توان، چنین اقداماتی را که توسعه کشور و اقتصاد کوبا را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد؛ رد می‌کنیم. آمریکا ناکام خواهد ماند و چنین اقداماتی اراده مردم کوبا را شکست نخواهد داد.

به گزارش مهر، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در ادامه خنثی کردن دستاوردهای باراک اوباما رئیس جمهوری سابق این کشور، تعامل دیپلماتیکی که میان واشنگتن- هاوانا به وجود آمده بود را از میان برد و بار دیگر از اهرم تحریم برای اعمال فشار بر این کشور مبارز آمریکای لاتین استفاده کرد.