به گزارش پارس نیوز، 

هزاران نفر از طرفداران گروه‌های مذهبی پاکستان روز چهارشنبه، در اعتراض به حکم آزادی یک زن مسیحی با نام «آسیه بی بی» توسط دادگاه عالی این کشور به خیابان ها ریختند.

این اعتراضات تنها چند ساعت پس از آن صورت گرفته است که دادگاه عالی پاکستان حکم آزدی این زن را اعلام کرد و قاضی ارشد دادگاه عالی پاکستان در این ارتباط گفت این زن مسیحی که در سال ۲۰۱۰ در دادگاه عالی لاهور به جرم کفرگویی به مرگ محکوم شده بود در صورت نداشتن اتهامات دیگر به زودی آزاد خواهد شد.

گفته شده با آغاز اعتراضات علیه حکم دادگاه عالی، منطقه «فیض آباد» اسلام آباد که مهم ترین نقطه اتصالی دو شهر راولپندی و اسلام آباد است از سوی معترضان مسدود شده و منطقه آبپاره در نزدیکی پارلمان پاکستان نیز شاهد تظاهرات گسترده است.

علاوه بر اسلام‌آباد، در شهر کراچی نیز مناطق عمده این شهر شاهد تظاهرات شدید بوده و معترضان، بزرگراه کراچی به حیدر آباد را با آتش زدن لاستیک به نشانه اعتراض مسدود کرده‌اند.

همچنین تظاهرات گسترده در شهرهای لاهور و فیصل آباد نیز برگزار شده است و حزب اسلام‌گرای «تحریک لبیک» از هواداران خود خواسته است تا قاضی این پرونده را به قتل برسانند.

به گفته منابع محلی پاکستان، معترضان خواستار لغو حکم آزادی «آسیه بی بی» از سوی دادگاه عالی هستند.

«آسیه بی بی» پیش از این در سال ۲۰۱۰ پس از مشاجره با یکی از شهروندان به جرم کفرگویی به مرگ محکوم شده بود.