به گزارش پارس نیوز، 

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد از تاکید دبیرکل این نهاد بر ضرورت مجازات قاتلان جمال خاشقجی منتقد معروف سعودی خبر داد که در کنسولگری این رژیم کشته شد.

بر اساس گزارش الجزیره، استفان دوگاریک در یک کنفرانس مطبوعاتی در سازمان ملل اظهار داشت دبیرکل سازمان ملل بر ضرورت محاکمه قاتلان خاشقجی از طریق تحقیقات مشترک میان ترکیه و سعودی تاکید کرده است.

مخالفت ترکیه با درخواست دادستان سعودی

از سوی دیگر الجزیره به نقل از یک منبع در دفتر دادستان کل ترکیه اعلام کرد دادستان سعودی هیچ اطلاعاتی را برای کشف جسد جمال خاشقجی و روشن شدن سرنوشت آن ارائه نکرده است.

این منبع افزود ما با درخواست دادستان سعودی برای مطلع کردن وی از دلایل و مدارک و اطلاعاتی که درباره خاشقجی در  اختیار داریم، مخالفت کردیم.

جمال خاشقجی روزنامه‌نگار و نویسنده مشهور تبعه عربستان سعودی، در تاریخ دوم اکتبر (10 مهر) برای انجام کارهای مرتبط با ازدواجش با نامزد اهل ترکیه خود، وارد کنسولگری عربستان سعودی در استانبول شد، ورودی که نهایتا به مرگی دردناک توسط مأموران امنیتی ارشد و نزدیک به محمد بن سلمان ولیعهد سعودی منتهی شد.

حاکمان عربستان سعودی هرچند تمامی مطالب درز یافته به رسانه‌ها مبنی بر قتل جمال خاشقجی را رد می‌کردند، اما سعودی‌ها در نهایت تحت فشار افشاگری‌های امنیتی و رسانه‌ای، در حالی که بیش از دو هفته منکر وقوع هر حادثه‌ای برای جمال خاشقجی در کنسولگری سعودی در استانبول بود، به کشته شدن وی داخل عمارت کنسولگری اعتراف کردند. با این همه فشار رسانه‌ها و افکار عمومی در سطح منطقه و جهان روی حاکمان عربستان سعودی برای افشای تمام ابعاد این رسوایی ادامه دارد.