به گزارش پارس نیوز، 

 به نقل از روسیا الیوم، «راشد الغنوشی» رهبر جنبش «النهضه» تونس طی سخنرانی در مقابل اعضای کادر این جنبش گفت که فضای سیاسی حاکم بر جهان در حال حاضر شبیه صحنه تراژدیکی است که در سال ۲۰۱۰ با خودسوزی «محمد بوعزیزی» جوان تونسی تجربه شد و به دنبال آن سیل عظیمی از همدردی‌های منطقه‌ای و بین‌المللی راه افتاد و زمزمه‌هایی علیه حکومت «زین العابدین بن‌علی» رئیس‌جمهوری وقت تونس و شرایط ناهنجاری که منجر به چنین صحنه تلخی شد، به پاخاست.

غنوشی در ادامه گفت که قتل «جمال خاشقجی» ‌روزنامه‌نگار منتقد سعودی با رد منطق منافع حاکم بر کشورها و اصرار برای روشن شدن کامل حقیقت و تبیین میزان قدرت رسانه و ارزش‌های انسانی در برابر ضعف دولت‌ها و منافعشان، وجدان انسانی را بیدار کرد. وجدان انسانی همگام با قدرت رسانه‌ها در ایجاد حالت سکوت و زلزله و اعمال فشار بر دولت‌ها برای روشن شدن حقیقت تقویت می‌شود.

جنبش «النهضه» بیانیه‌ای را در محکومیت شدید قتل خاشقجی صادر و آن را جنایت فجیع و زشتی توصیف کرد که با ارزش‌های اسلام در حمایت از جان انسان و صیانت از آبروی او در تعارض بوده و با قوانین و سنت‌های بین المللی در تضاد است.

گفته می‌شود که جمال خاشقجی ۵۹ ساله در دوم اکتبر گذشته پس از ورود به کنسولگری عربستان در استانبول کشته شد.

مقام‌های سعودی دو هفته پس از ناپدید شدن این روزنامه‌نگار سعودی به قتل وی اعتراف کرده و آن را با تعبیر مشاجره و درگیری با افراد حاضر در کنسولگری توجیه کردند.