به گزارش پارس نیوز، 

مولود چاووش اوغلو و سرگئی لاوروف وزرای امور خارجه ترکیه و روسیه در حاشیه اجلاس چهارجانبه سران ترکیه، روسیه، آلمان و فرانسه درباره سوریه در استانبول طی دیداری دوجانبه راه های همکاری دو کشور در سوریه را بررسی کردند.

خبرگزاری آناتولی اعلام کرد که علاوه بر دیدار و مذاکره دو وزیر خارجه، هیات های دیپلماتیک دو کشور نیز جلسه ای تخصصی درباره روابط دوجانبه و موضوع سوریه برگزار کردند.

این رسانه همچنین اعلام کرد که خلوصی آکار و سرگئی شویگو وزیران دفاع ترکیه و روسیه نیز پیش از این نشست چهارجانبه در استانبول دیدار کرده و در طرف، علاوه بر بررسی آخرین تحولات میدانی شهر ادلب سوریه و توافق ترکیه و روسیه درباره آتش بس در ادلب، در خصوص موضوعات امنیتی منطقه نیز گفت و گو کردند.

به گزارش ایرنا، نشست چهار جانبه سران کشورهای ترکیه، روسیه، فرانسه و آلمان درباره سوریه عصر روز شنبه در شهر استانبول ترکیه آغاز شد.

رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه، ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه، امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه و آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان به همراه استفان دی میستورا نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه در این نشست مسائل مربوط به سوریه را بررسی می کنند.

رسانه های ترکیه اعلام کردند که برگزاری این نشست چهارجانبه به میزبانی ترکیه با محوریت تلاش برای یافتن راه حل سیاسی پایدار برای بحران جنگ داخلی سوریه و اجرای آتش بس در ادلب برنامه ریزی شده است.

خبرگزاری آناتولی ترکیه روز گذشته طی گزارشی اعلام کرد که تحولات میدانی جنگ داخلی سوریه، شرایط ادلب پس از توافق نامه سوچی بین روسیه و ترکیه و پیگیری و بررسی نتایج روند سیاسی نشست های آستانه و ژنو مفاد اصلی نشست امروز تعیین شده است.

شبکه ان.تی.وی ترکیه نیز گزارش داد که شرکت کنندگان در این نشست بر تلاش برای یافتن راه حل مشترک در بحران سوریه متمرکز خواهند شد.

انتظار می رود در پایان این نشست، بیانیه مشترک کشورهای شرکت کننده منتشر شود.