به گزارش پارس نیوز، 

«صلاح» فرزند جمال خاشقچی روزنامه‌نگار مطرح و منتقد سیاست‌های آل سعود که اخیرا در کنسولگری سعودی در استانبول به طرز فجیعی به قتل رسیده است، کشورش را به مقصد آمریکا ترک کرد.

شبکه خبری سی‌ان‌ان آمریکا گزارش داد که صلاح خاشقچی در اعتراض به قتل پدرش، عربستان سعودی را ترک و صبح امروز جمعه وارد ایالات متحده آمریکا شده است.

خبرگزاری رویترز روز پنجشنبه به نقل از منابع آگاه گزارش داد که پسر بزرگ روزنامه‌نگار مقتول «جمال خاشقچی» که پیش از این ممنوع‌الخروج شده بود، عربستان سعودی را ترک کرده است.

منابع نزدیک به خانواده خاشقچی به رویترز گفتند که «صلاح بن جمال خاشقچی» با رفع موانع قانونی، موفق شده روز چهارشنبه عربستان را ترک کند.

رویترز افزود: برخی منابع می‌گویند، احتمالا او با پادرمیانی «جینا هاسپل» رئیس سازمان «سیا» که به عربستان رفت، از این کشور خارج شده است.

سه روز پیش، بر خلاف عرف معمول برای عرض تسلیت به خانواده‌های داغدار، صلاح به نزد شاه و ولی‌عهد سعودی فرا خوانده شد تا ملک سلمان و پسرش محمد که به دخالت در قتل جمال خاشقچی متهم است، به او تسلیت بگویند.

جمال خاشقچی دوم اکتبر پس از مراجعه به کنسولگری کشورش در استانبول ترکیه، ناپدید شد و سه روز بعد منابع امنیتی در ترکیه از کشته شدن او در کنسولگری خبر دادند؛ خبری که مقامات سعودی با تکذیب آن گفتند، خاشقچی کنسولگری را ترک کرده است اما سرانجام بیستم اکتبر اذعان کردند که او در ساختمان کنسولگری به قتل رسیده است.