به گزارش پارس نیوز، 

وزیر دفاع سوریه با تأکید بر لزوم آزادسازی اراضی این کشور از دست تروریستها، تأکید کرد که دمشق حضور آمریکا و انگلیس در اراضی خود را غیر قانونی و نقض حاکمیت یک کشور مستقل می‌داند.

«علی عبدالله ایوب» وزیر دفاع سوریه بار دیگر بر لزوم آزادسازی همه اراضی این کشور تأکید کرد.

ایوب تصریح کرد که جانفشانی نیرو‌های ارتش سوریه واقعیت میدانی را ترسیم کرد و جهان امروز به دیده خود، شاهد پیروزی‌های این ارتش است.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از این مسئول سوری گزارش داد که «ادلب به هیچ وجه [از سایر استان‌های سوریه]مستثنی نخواهد بود و با تمام کسانی که مصالحه را نمی‌پذیرند تا آزادسازی کامل خاک سوریه خواهیم جنگید».

وی با بیان این مطلب افزود که نیرو‌های مسلح همیشه آمادگی دارند امنیت را به سوریه بازگردانند و در آن ثبات برقرار کنند.

وزیر دفاع سوریه در ادامه اعلام کرد، طرحی که سوریه را هدف قرار داده بود، به مدد ایستادگی ملت و ارتش و با درایت بشار اسد رئیس جمهور سوریه ناکام ماند.

ایوب با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت میدانی سوریه خوب است، اظهار داشت که این مسئله بخاطر دستاورد‌هایی است که در بیشتر مناطق سوریه محقق شده است.

وزیر دفاع سوریه بار دیگر تأکید کرد که حکومت این کشور با سایر مناطقی که واشنگتن بر روی آن حساب باز کرده است، با دو شیوه برخورد می‌کند.

وی در توضیح این دو شیوه گفت که یا با آشتی محلی و بازگشت به حاکمیت سوریه است یا اینکه ارتش سوریه آزادسازی آن را بر عهده خواهد گرفت؛ همان گونه که در سال‌های گذشته در سایر مناطق این اقدام را انجام داد.

ایوب خاطر نشان کرد که استان ادلب مانند سایر مناطق سوریه است و به آغوش حکومت سوریه باز خواهد گشت؛ «چه کسانی که خواستار خوبی برای سوریه نیستند، بخواهند یا نخواهند».

وزیر دفاع سوریه با بیان اینکه دمشق حضور آمریکا و انگلیس در اراضی خود را غیر قانونی می‌داند، گفت که این مسئله نقض حاکمیت یک کشور مستقل و عضو سازمان ملل متحد است.

وی در پایان خاطر نشان کرد که پس از حاکمیت مجدد سوریه بر حمص، حلب، دیرالزور، غوطه شرقی، درعا و قنیطره و پاکسازی این مناطق از تروریسم، آمریکا برگه‌های خود را در سوریه از دست داد؛ تروریسمی که واشنگتن حامی آن بود و از آن تحت عنوان میانه‌روی یاد می‌کند.