به گزارش پارس نیوز، 

مجتهد افشاگر اخبار پشت پرده دربار سعودی در صفحه خود در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: خانواده خاشقجی در داحل عربستان تحت اقامت اجباری قرار دارند.

وی افزود: همه تماس ها و ترددهای آنها زیر نظارت شدید مسئولان سعودی قرار دارد.

مسئولان سعودی اذعان کرده‌اند که جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد رژیم سعودی توسط عوامل این رژیم در داخل کنسولگری عربستان در استانبول به قتل رسیده است.

مجتهد در توییت خود در اشاره به مسئولان سعودی افزود: علیه آن دسته از اعضای خانواده خاشقجی که در خارج زندگی می کنند، اقدام تروریستی مداوم مرتکب می شوند و این اعضا قدرت عمل ندارند زیرا مسئولان سعودی از آنها باج خواهی می کنند و می گویند که اگر کاری انجام دهند، اعضای خانواده آنها در داخل عربستان مورد آزار و اذیت قرار خواهند گرفت.

افشاگری مجتهد درباره وضعیت خانواده خاشقجی در داخل و خارج از عربستان

سلمان بن عبدالعزیز شاه سعودی و فرزندش محمد ولیعهد سعودی دو روز پیش صلاح فرزند جمال خاشقجی و یکی دیگر از بستگانش را در کاخ یمامه ملاقات کردند.

هنوز لحظاتی از انتشار عکس های دیدار محمد بن سلمان ولیعهد سعودی و فرزند جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد رژیم سعودی نگذشته بود که کاربران عربستانی و غیر عربستانی به آن واکنش نشان دادند.

امادو از کابران عرب در اظهارت نظر خود درباره این عکس ها نوشت: آنها (مسئولان سعودی) قربانی را می کشند و در تشییع جنازه اش شرکت می کنند.. این اقدام بسیار تاسف بار است(..). عربستان و جایگاه بالای آن چنین چیزهای پَستی را انجام می دهد".

اکرم صبری دیگر کاربر عرب نیز در صفحه خود در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: رسم عزا این است که مردم باید به خانه فرد درگذشته رفته و به خانواده اش تسلیت عرض کند؛ نه اینکه خانواده اش را احضار کنند تا به آنها تسلیت بگویند.

سیف بن صلاح فعال عرب نیز نوشت: قاتل فرزندان جمال خاشقجی را وادار می کند که با او عکس بگیرند.

وی با لحن تمسخر آمیزی نوشت: "لباس مرتب صلاح برای دیدار را ببنید".

پنج سال زندان برای مبلغ سعودی

صفحه "زندانیان سیاسی" در شبکه اجتماعی توییتر که اخبار زندانیان سیاسی و عقیدتی و فعالان حقوق بشری عربستان را منتشر می کند، نوشت: دادگاه کیفری عربستان یک مبلغ سعودی را که بیش از یک سال پیش بازداشت شده بود، به پنج سال زندان محکوم کرد.

این صفحه نوشت: دادگاه عبدالعزیز العبد اللطیف را به چندین اتهام بویژه "خروج بر ولی امر و همبستگی با گروه اخوان المسلمین" به زندان محکوم کرد.

العبد اللطیف استاد دانشگاه در ریاض در چارچوب موج بازداشت های آغاز شده از سپتامبر سال گذشته در عربستان بازداشت شد.