به گزارش پارس نیوز، 

اتاق تجارت و صنعت کردستان عراق در اربیل روز دوشنبه گذشته میزبان سرکنسول آمریکا و سرمایه‌گذاران آمریکایی و کُرد برای بررسی فرصت‌های همکاری‌های اقتصادی و تجاری در منطقه کردستان، بود.

به گزارش کردستان۲۴، «استیو فاجن» سرکنسول آمریکا، این نشست را نشانه تعمیق روابط تجاری میان آمریکا و منطقه کردستان عراق و بازگشایی درهای تجارت و سرمایه‌گذاری در این منطقه دانست.

او ابراز امیدواری کرد که هیأت آمریکایی در طول سفرشان اطلاعات بسیاری کسب کرده و سرمایه‌گذاری در منطقه کردستان را توسعه دهند.

سرکنسول آمریکا همچنین مدعی شد که کشورش التزام بالایی به ثبات و پیشرفت منطقه کردستان دارد.

«دیوید تافوری» رئیس سازمان سرمایه‌گذاری آمریکا و کردستان به کردستان‌۲۴ گفت که این سازمان ۳۵ نفر از ۲۰ شرکت مختلف آمریکایی را برای رایزنی با تاجران کرد و جستجوی فرصت‌های سرمایه‌گذاری را به کردستان عراق آورده است.

او تأکید کرد که تلاش می‌کند هر ساله شرکت‌های آمریکایی را به اربیل بیاورد و در ادامه گفت که سال گذشته به علت بسته بودن فرودگاه‌های منطقه کردستان، این کار امکان‌پذیر نبود.

تافوری در ادامه گفت که کردستان عراق بازاری است که درهای آن برای سرمایه‌گذاری و کار باز است و شرکت‌ها می‌توانند به دنبال فرصت‌های سرمایه‌گذاری باشند.