به گزارش پارس نیوز، 

دولت انگلیس نیز اعلام کرد روادید همه متهمان به قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سعودی، را لغو می‌کند.

«ترزا می»، نخست‌وزیر انگلیس، روز چهارشنبه خطاب به نمایندگان پارلمان این کشور اعلام کرد: «وزیر کشور در حال انجام اقدامات لازم علیه همه متهمان (قتل خاشقجی) و جلوگیری از ورود آنها به خاک انگیس است، و اگر این افراد هم‌اکنون دارای روادید انگلیس باشند، روادید آنها از امروز باطل است».

نخست‌وزیر انگلیس همچنین افزود درباره پرونده خاشقجی اواخر روز چهارشنبه با ملک سلمان، پادشاه عربستان، گفتگو خواهد کرد.

جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سعودی و ستون‌نویس واشنگتن‌پست، روز سه‌شنبه 2 اکتبر(10 مهر) برای انجام امور ازدواج خود به کنسولگری عربستان در استانبول مراجعه کرد، اما بنا به شواهد موجود این آخرین باری بود که این روزنامه‌نگار سعودی زنده دیده شده است. آنکارا می‌گوید فایل‌های صوتی و ویدئویی را در اختیار دارد که ثابت می‌کند خاشقجی در کنسولگری عربستان کشته شده است.

حکومت عربستان پس از دو هفته انکار، سرانجام بامداد شنبه هفته جاری به صورت رسمی اعتراف کرد که جمال خاشقجی در کنسولگری این کشور در استانبول ترکیه کشته شده‌ است. ریاض اما مدعی شد خاشقجی بر اثر «درگیری» بین او و کسانی که برای ترغیبش به بازگشت به ریاض به استانبول رفته بودند، به قتل رسیده است. بنابر اعلامیه ریاض، 18 نفر از مقامات اطلاعاتی و امنیتی سعودی درگیر در این ماجرا بازداشت شده‌اند.

سخنگوی دولت فرانسه نیز روز چهارشنبه اعلام کرد اگر مشخص شود حکومت عربستان در قتل جمال خاشقجی دست داشته است، پاریس اقدامات لازم را انجام خواهد داد.