به گزارش پارس نیوز، 

مقامات ترکیه‌ای می‌گویند به درخواست رئیس سازمان جاسوسی سیا، فایل صوتی لحظه شکنجه شدن و قتل جمال خاشُقجی روزنامه‌نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول را برای شنیدن در اختیار او قرار داده‌اند.

جینا هاسپل، رئیس سیا، روز گذشته -سه‌شنبه- برای بررسی ابعاد پرونده قتل خاشقجی در کنسولگری عربستان سعودی در استانبول وارد ترکیه شد.

چهار منبع آگاه به روزنامه دیلی‌صباح ترکیه گفته‌اند که رئیس سیا خودش از مقامات ترکیه درخواست کرده که فایل صوتی زمان شکنجه و کشته‌شدن خاشقجی را بشنود و سایر مدارک به‌دست آمده را نیز مشاهده کند. مقامات ترکیه نیز با این درخواست وی موافقت کرده‌اند.

به نوشته این روزنامه، مدارک موردنظر شامل تمام فیلم‌های به دست آمده از دوربین‌های مداربسته، فایل‌های صوتی و همچنین یافته‌های تیم تحقیقاتی ترکیه از کنسولگری و محل اقامت سرکنسول عربستان در استانبول است که همگی در اختیار هاسپل قرار گرفته‌اند.

جمال خاشقجی روز دوم اکتبر (10 مهر) برای دریافت مدارک موردنیاز برای ثبت ازدواجش وارد کنسولگری عربستان در استانبول شد و دیگر هرگز از آن خارج نشد. عربستان شنبه هفته جاری پس از 18 روز تحت فشار افکار عمومی جهان اعتراف کرد که وی در داخل کنسولگری کشته شده اما این قتل را حاصل "یک اشتباه" توصیف کرد و آن را به گردن عوامل خودسر انداخت.