به گزارش پارس نیوز، 

یوری یوشاکوف، مشاور رئیس‌جمهور روسیه، امروز (سه شنبه) اعلام کرد ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ (رئیس جمهور آمریکا) یازدهم نوامبر در شهر پاریس، پایتخت فرانسه، با یکدیگر دیدار خواهند کرد.

یوشاکوف افزود دو طرف نشست اختصاصی برنامه‌ریزی‌شده‌ای را در حاشیه مراسم یکصدمین سالروز پایان جنگ جهانی اول در پاریس خواهند داشت.

در ادامه گزارش اسپوتنیک آمده است جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید که در روسیه به سر می برد، در دیدار امروز خود با پوتین از تمایل ترامپ برای برگزاری نشستی با رئیس جمهور روسیه در حاشیه مراسم یادبود پایان جنگ جهانی اول در پاریس خبر داده بود.

طبق گزارش ها، پوتین در دیدار امروز به بولتون گفته است روسیه گاهی از اقدامات بی دلیل آمریکا علیه مسکو متعجب می‌شود. رئیس جمهور روسیه همچنین با اشاره به خروج یکجانبه آمریکا از پیمان منع اشاعه موشک های هسته ای میان بُرد، از تمایل مسکو برای گفتگو و رایزنی درباره مسائل راهبردی، خلع سلاح و تنش های منطقه ای با واشنگتن خبر داد.

نشست پاریس دومین دیدار رسمی میان دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین خواهد بود. نخستین نشست رسمی میان روسای‌جمهور آمریکا و روسیه در ماه جولای در شهر هلسینکی فنلاند برگزار شد که انتقادات بسیاری از سیاستمداران آمریکایی را متوجه ترامپ کرد.