به گزارش پارس نیوز، 

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز امروز سه شنبه گزارش داد با نزدیک شدن به موعد برگزاری انتخابات میان دوره ای آمریکا در 6 نوامبر سال جاری میلادی، مقامات آمریکایی مدعی هستند به منظور حفاظت از انتخابات، به تازگی عملیاتی سایبری را راه اندازی کرده اند تا بتوانند عوامل روس را که قصد ایجاد خدشه در انتخابات و سرقت اطلاعات را دارند، شناسایی کنند.

نیویورک تایمز همچنین به نقل از یک مقام دفاعی آمریکا که به نامش اشاره ای نشده است نوشت:  دستور مستقیم به فرماندهی سایبری آمریکا و بخش جنگ افزارهای سایبری ارتش است تا افراد و گروه هایی که قصد انتشار اطلاعات جعلی را دارند شناسایی کنند.

این روزنامه در گزارشش مدعی شد تحریمهای اخیر علیه روسیه ممکن است عوامل روس را از فعالیت های سایبری و حمله های هکری همزمان با انتخابات میان دوره ای آمریکا بر حذر کند با این وجود، راه اندازی عملیات سایبری مانع هرگونه سرقت اطلاعات خواهد شد.

پیش از این سازمان های اطلاعاتی آمریکا ادعا کردند موسسات تحت حمایت کرملین در مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016  که به پیروزی دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری خواه منجر شد، دخالت داشته اند. به ادعای آنها، مسکو تهدیدی جدی برای انتخابات آتی آمریکا است.