به گزارش پارس نیوز، 

جرد کوشنر، مشاور ارشد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد عربستان همپیمانی مهم برای آمریکا به شمار می رود.

کوشنر در ادامه گفت: دولت ترامپ همچنان در مرحله بررسی حقیقت پیرامون پرونده خاشقجی است.

وی در نشستی که از سوی شبکه سی ان ان برگزار شد، افزود: شخصا با محمد بن سلمان صحبت و درخواست کردم در پرونده کشته شدن جمال خاشقجی شفافیت و جدیت نشان دهد. ما به بسیاری از گزاره ها دست یافته ایم و بزودی مشخص می کنیم کدامیک از آنها قابل اعتماد خواهد بود.

کوشنر همچنین در سخنانی بی اساس مدعی شد: «ما باید بتوانیم با همپیمانان‌مان همکاری کنیم و عربستان به نظر من، همپیمانی مهم در مقابله با تجاوزگری ایران است.»

گفتنی است جرد کوشنر، مشاور ارشد و داماد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا دارای روابطی نزدیک با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی است.

جمال خاشقجی از تاریخ دوم اکتبر سال جاری میلادی پس از ورود به کنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شد. مقامات ترکیه‌ای پیشتر اعلام کرده بودند که تعدادی فایل صوتی و ویدئویی در اختیار دارند که نشان می‌دهد یک تیم امنیتی سعودی پس از ربودن خاشقجی، او را داخل کنسولگری به قتل رسانده است.

عربستان سعودی که در طول این مدت از ناپدید شدن جمال خاشقجی اظهار بی‌اطلاعی کرده بود، بامداد شنبه به ناچار اعتراف کرد که او را داخل کنسولگری به قتل رسانده است. این اعتراف عربستان، انتقاد مقامات آمریکایی زیادی را به دنبال داشت و همه آنها خواستار واکنش دولت آمریکا به این اقدام شدند.