به گزارش پارس نیوز، 

«مارکو روبیو»، سناتور جمهوری خواه ایالت فلوریدا در سنای آمریکا امروز (دوشنبه) در حساب توییتر خود به خبر قتل «جمال خاشقجی»، خبرنگار منتقد سعودی بدست عربستان سعودی واکنش نشان داد و آن را یک بی احترامی به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا دانست.

وی در توییتر خود نوشت: «مرگ خاشقجی، اقدامی غیراخلاقی بود. اما همچنین یک بی احترامی به ترامپ و همه ماهایی بود که از داشتن اتحاد استراتژیک با سعودی ها حمایت کرده بودیم. آنها (سعودی ها) نه تنها این مرد را کشتند، بلکه رئیس جمهور آمریکا و متحدان او در کنگره را هم در یک مخمصه وحشتناک گرفتار کردند.»

روبیو در پایان توییت خود مدعی شد «عربستان سعودی همچنین با قتل خاشقجی، به ایران یک هدیه مجانی داده است.»

مارکو روبیو پیش از این هم به مسئله ناپدید شدن جمال خاشقجی واکنش نشان داده و گفته بود اگر در بررسی ها ثابت شود رژیم آل سعود در قتل او دخالت داشته است، روابط دو کشور تیره خواهد شد که از جمله آن می توان به لغو قرارداد تسلیحاتی چندمیلیارد دلاری با ریاض اشاره کرد.

روبیو دو روز پیش هم بار دیگر به این مسئله واکنش نشان داد و گفت: داستان های متفاوت عربستان درباره قتل خاشقجی دیگر در حال کهنه شدن است. آخرین داستان آنها درباره اینکه مشت زنی میان خاشقجی و تیم 15 نفره سعودی از کنترل خارج شد، روایت بسیار عجیبی است.

جمال خاشقجی حدود 20 روز پیش پس از ورود به کنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شد. عربستان سعودی که در تمام این مدت از ناپدید شدن او ابراز بی اطلاعی کرده بود، بامداد شنبه مجبور شد به قتل او اعتراف کند.