به گزارش پارس نیوز، 

فتیح بیرول، رئیس آژانس بین‌المللی انرژی امروز گفت در مورد کاهش عرضه عربستان در واکنش به تحریم‌های احتمالی به علت قتل جمال خاشقچی نگرانی ندارد اما هشدار داد تحولات سیاسی بر بازار نفت تاثیر می‌گذارد.

بیرول در پاسخ به سوالی در مورد نگرانی های مربوط به احتمال کاهش تولید عربستان در واکنش به اقدامات تنبیهی قدرت‌های جهانی بر سر موضوع قتل خاشقچی به رویترز گفت: «موضوعات ژئوپلتیکی و غیرمرتبط به انرژی بسیاری وجود دارد که تاثیرات بیشتری بر بازارهای نفتی خواهد داشت.»

بیرول در حاشیه کنفرانس ال ان جی در ژاپن گفت: «چالش بزرگی برای تولیدکنندگان مهم در افزایش تولید و آرامش دادن به بازار وجود دارد. من از همه تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان درخواست می‌کنم در این ماه‌های دشوار که در پیش رو داریم، یک حس و خرد مشترک داشته باشند.»

وی افزود فکر نمی کنم عربستان تولید نفت را کاهش دهد اما با توجه به کاهش عرضه ونزوئلا و ایران، در میان رشد قوی تقاضا «نگرانی قابل توجهی» در مورد بازار دارم.

بیرول توضیح داد: «در بحبوحه برابری عرضه و تقاضا، احتمال افزایش بیشتر قیمت نفت وجود دارد، همانطور که همیشه این اتفاق در بدترین زمان برای اقتصاد جهانی رخ می‌دهد.»