به گزارش پارس نیوز، 

واکنش‌ها به اذعان رژیم سعودی به کشته شدن «جمال خاشقجی»، روزنامه‌نگار منتقد سیاست‌های آل‌سعود داخل ساختمان کنسولگری عربستان سعودی در استانبول ادامه دارد و عفو بین‌الملل، آلمان و دانمارک در روایت رسمی ریاض در این باره، تردید ابراز کرده‌اند.

شبکه خبری بلومبرگ گزارش داده «آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان توضیحات رژیم سعودی درباره قتل خاشقجی را ر کرده  و گفته که او آن را نمی‌پذیرد. 

او که روز شنبه در همایشی در شرق آلمان حضور داشت گفت: «مسائل هنوز حل و فصل نشده‌اند و البته تقاضای ما این است که حل و فصل شوند.»

«لارس لوک راسموسن»، نخست‌وزیر دانمارک هم با بیان این جملات نشان داد که توضیحات سعودی‌ها برای او متقاعدکننده نبوده است: «این واقعیت که سعودی‌ها شب گذشته تأیید کردند که خاشقجی کشته شده، در حالی که قبلاً اصرار داشتند که زنده کنسولگری را ترک کرده، نشان می‌دهد که کل حقیقت به ما گفته نشده و ما باید برای رسیدن به آن اصرار کنیم.»

عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای اعلام کرد ادعای مقام‌های سعودی مبنی بر اینکه خاشقجی در نتیجه دعوا داخل کنسولگری کشته شده قابل اعتماد نیست و تأیید دیگری بر کارنامه ضعیف حقوق بشر در عربستان سعودی به شمار می‌رود. 

جمال خاشقجی از 10 مهرماه برای گرفتن مدارک گواهی ازدواج وارد کنسولگری عربستان سعودی در استانبول شد و بعد از آن، رویت نشد. مقام‌های ترکیه‌ای شواهدی از کشته شدن وی داخل ساختمان کنسولگری منتشر کردند، اما رژیم سعودی در ابتدا اصرار داشت که او زنده و سالم از ساختمان خارج شده است.