به گزارش پارس نیوز، 

«الیزابت وارن»، سناتور دموکرات ایالت ماساچوست در سنای آمریکا روز گذشته در یک مناظره تلویزیونی با «جفری دیِل»، نماینده جمهوری خواه آمریکایی به موضوع قتل «جمال خاشقجی»، خبرنگار منتقد سعودی بدست عربستان پرداخت.

وارن در این خصوص گفت: سرنوشت خاشقجی یک حمله به دموکراسی در سراسر جهان بود. نه تنها آمریکا بلکه کل جهان باید به آن واکنش نشان دهند. در غیر این صورت ما به دیکتاتورها این قدرت را می دهیم که خبرنگارانی که پرسشهای پیچیده می پرسند را به قتل برسانند. آیا ما به یک واکنش شدید به عربستان سعودی نیاز داریم؟ البته و دونالد ترامپ هم اثبات کرده است که توانایی انجام این کار را ندارد.

«جفری دیل» هم -که قرار است در انتخابات آتی مجلس با الیزابت وارن رقابت کند- در واکنش به اعتراف عربستان سعودی به قتل خاشقجی گفت: آمریکا باید از آزادی مطبوعات محافظت کند.

وی در ادامه با حمایت از رژیم آل سعود افزود: اما عربستان سعودی متحد ماست. ما باید به رابطه با آنها ادامه دهیم.

عربستان سعودی که در دو هفته گذشته از ناپدید شدن جمال خاشقجی، خبرنگار منتقد سعودی اعلام بی اطلاعی می کرد، شب گذشته ناچار به اعتراف به قتل او شد. این خبرنگار از تاریخ 2 اکتبر پس از ورود به کنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شده بود. مقامات ترکیه ای اعلام کرده بودند که تعدادی فایل صوتی و ویدئویی در اختیار دارند که نشان می دهد یک تیم امنیتی سعودی پس از ربودن خاشقجی، او را در داخل کنسولگری عربستان در استانبول مورد بازجویی و شکنجه قرار داده و سپس او را به قتل رسانده است.