به گزارش پارس نیوز، 

سرویس اطلاعات آلمان در سال ۲۰۱۶، برنامه یک حمله تروریستی داعش را خنثی کرده است. یک زوج که به سوریه رفته بوده‌اند اعتراف کرده‌اند که تلاش می‌کرده‌اند تا گروه‌هایی متشکل از تروریست‌ها را به آلمان بفرستند.

بنابر گزارش خبرگزاری آلمان، مقامات امنیتی آلمان اعلام کرده‌اند که سه‌ گروه وابسته به گروه تروریستی داعش در سال ۲۰۱۶ به آلمان رفته بودند تا حمله‌ تروریستی ویرانگری ترتیب دهند. یک جشنواره موسیقی احتمالا از اهداف آنها برای حمله بوده است.

بنا بر این گزارش، قرار بوده یک مرد به نام «اوزوک .گ» و زنی به نام «ماریسا .م» که در پاییز سال ۲۰۱۵ به سوریه رفته بودند تا به گروه داعش بپیوندند، در این حمله نقش محوری داشته باشند. ماریسا تلاش می‌کرده تا زنان را در شمال آلمان، متقاعد کند تا با اعضای داعش ازدواج کنند و به این ترتیب زمینه برای ورود این افراد به آلمان آماده شود. یکی از این زنان مامور سرویس اطلاعات داخلی آلمان بوده است و دفتر فدرال حفاظت از قانون اساسی (BfV) هم در این زمینه به مقامات هشدار داده است.

دادستانی آلمان در این مورد به شبکه خبری ARD گفت: «ما از یک برنامه حمله مطلع شدیم. بنابراین توانستیم به این پرونده بپردازیم.»

روزنامه «تسایت» اعلام کرده است که زوج یاد شده در اکتبر ۲۰۱۷ خود را به مقامات کرد تسلیم کرده‌اند و از آن زمان در  شمال سوریه در بازداشت به سر می‌برند.

اوزوک که از اهالی شهر «هیلدزهایم» واقع در ایالت نیدرزاکسن است گفته که به صورت اتفاقی پای او به این طرح کشیده شده و زمانی که از واقعیت ماجرا مطلع شده، تلاش کرده تا خود را از این وضعیت دور کند.