به گزارش پارس نیوز، 

 این خبرنگار افزود: مایک پمپئو در بدو ورود به فرودگاه ریاض گفت که آمریکا خود را متعهد می داند تا هر فردی را که مرتبط با ماجرای مرگ جمال خاشقچی باشد، پاسخگو بداند.
وی درپاسخ به این پرسش خبرنگاران که حتی اگر این فرد از اعضای خانواده سلطنتی سعودی هم باشد، باید پاسخگو باشد؟. گفت: استثنایی وجود ندارد.
استار افزود: درحالی که اعضای کنگره خواستار اعمال تحریم هایی علیه عربستان بر سر موضوع خاشقچی هستند، اما دولت ترامپ می خواهد همچنان منتظر بماند.
وی گفت:این درحالی است که پمپئو در دیدار با ملک سلمان پادشاه و پس از آن با محمد بن سلمان ولیعهد، لبخند برچهره داشت، وی درحالی در دیدار با بن سلمان لبخند می زد که هرچه بیشتر ولیعهد عربستان به مغز متفکر کشته شدن خاشقچی در کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه متهم می شود.
خبرنگار پنتاگون سی ان ان افزود: وزیرخارجه آمریکا 12ساعت پرواز را تنها برای ملاقاتی کم تر از یک ساعت با رهبران سعودی پیمود و وزارت خارجه آمریکا این دیدارها را بی پرده خواند.
استار ادامه داد: ترامپ چگونه می تواند عربستان را در این مورد مسئول بداند(با توجه به قراردادهای هنگفت اقتصادی). این حادثه یکی از پر پیامد ترین تصمیم های دوران ریاست جمهوری وی به شمار خواهد رفت.
به گزارش ایرنا، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روزگذشته(سه شنبه) در ریاض طی دیداری که با پادشاه و ولیعهد سعودی داشت، پیام دونالد ترامپ در خصوص ماجرای ناپدید شدن روزنامه‌نگار عربستانی را به آنها منتقل کرد، وی پس از آن عازم ترکیه شد.
درهمین حال روزنامه نیویورک تایمز روز چهارشنبه خبر داد که روز گذشته و همزمان با ورود وزیر امور خارجه آمریکا به ریاض، عربستان سعودی 100 میلیون دلار بابت تامین بخشی از هزینه های حضور آمریکا در سوریه به واشنگتن پرداخت کرد.
خاشقچی در 2 اکتبر (10مهر ماه) پس از ورود به ساختمان کنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شد. مقام های ترکیه گفته اند که وی در داخل ساختمان به دستور مقام های سعودی به قتل رسیده و روزنامه واشنگتن پست نیز نوشت که تصاویر ویدئویی و صدای ضبط شده ای موجود است که اثبات می کند خاشقچی پس از شکنجه، کشته شده است.
اروپام **1302**1590