به گزارش پارس نیوز، 

 'چاینا ارگ' روز چهارشنبه در گزارشی نوشت: امروز جهان شاهد نوعی استاندارد دوگانه از سوی غرب با مسایل ارزشی و اخلاقی است و این نشان می دهد که آمریکا بر خلاف آنچه در بوق و کرنا می کند به مسایل ارزشی، اخلاقی و هنجارها پایبندی نشان نمی دهد.
این رسانه چینی به موضوع ناپدید شدن این خبرنگار در کنسولگری عربستان در ترکیه اشاره می کند و می نویسد: آمریکا می داند که او یک خبرنگار بود که برای مردم و ملت می نوشت
اما ظاهرا سرنوشت او را مورد توجه و اهمیت قرار نمی دهد.
چاینا ارگ خاطر نشان می کند که مماشات 'دونالد ترامپ' رییس جمهوری آمریکا با این اقدام عربستان مورد تازه ای نیست و اگر این کارها نبود امروز عربستان به یک مشکل بزرگ تبدیل نمی شد مشکلی که حالا برای غرب نیز مشکل ساز شده است.
گزارش رسانه چینی تاکید می کند که امروز اگر کشور دیگری چنین کاری کرده بود و یا اگر مثلا روسیه، ایران و ونزوئلا دست به چنین کاری می زدند یا به داوری بین المللی کشیده
می شدند و یا تحریم های آمریکا و یا حتی تهدید به رویارویی نظامی در انتظارشان بود.
چاینا ارگ نوشت که امروز استاندارد دوگانه ای که آمریکا در برابر عربستان بکار گرفته است محصول نزدیکی است که داماد او با ولیعهد عربستان دارد.
رسانه چینی می نویسد امروز آمریکا نیازی به نفت عربستان ندارد زیرا خودش منابع نفتی دارد اما ریاض از آمریکا برای برتری طلبی منطقه ای علیه ایران استفاده می کند و تحت پوشش همین حمایت ها نیز به یمن حمله می کند در صورتی که اصلا نیازی به چنین پشتیبانی از عربستان نیست.
گزارش اضافه می کند که عربستان با بمباران بی امان یمن باعث شده است تا نظام حقوق بشر دنیا شکست خورده بنماید اما باز هم تحت حمایت آمریکا است.
چاینا ارگ نوشت: ربودن و قتل یک خبرنگار در داخل سفارت یک اقدام علیه همه اصول، ارزش ها و قوانین بین المللی است اما ظاهرا آمریکا هنوز بنا دارد با نادیده گرفتن این حقایق به پشتیبانی هایش از ریاض ادامه دهد.
'لوکانگ' سخنگوی وزارت امور خارجه چین نیز روز گذشته در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران در مورد واکنش چین به موضوع مفقود شدن این روزنامه نگار منتقد عربستانی گفت که ما مساله را دنبال می کنیم و می دانیم که عربستان و ترکیه در حال بررسی موضوع هستند.
آساق**231**1904**