به گزارش پارس نیوز، 

 به نقل از کی بی اس، 'مون جائه این' رئیس جمهوری کره جنوبی روز دوشنبه در کنفرانس خبری مشترک با 'امانوئل ماکرون' رئیس جمهوری فرانسه به دولت این کشور و دیگر اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد پیشنهاد داد تا در راستای سرعت بخشیدن به خلع سلاح هسته ای کره شمالی، برخی تحریم ها علیه این کشور را کاهش دهند.
وی با اشاره به اهمیت قطعنامه تحریم شورای امنیت سازمان ملل تصریح کرد همه کشورها باید تا خلع سلاح هسته ای صادقانه تحریم ها را رعایت کنند.
رئیس جمهوری کره جنوبی خاطرنشان کرد جامعه بین المللی باید به کره شمالی این اطمینان را بدهد که می تواند امنیت خود را بدون تکیه به سلاح هسته ای تامین کند.
ماکرون رئیس جمهوری فرانسه نیز با اعلام آمادگی فرانسه برای کمک به کره شمالی تصریح کرد پیونگ یانگ باید تعهدات خود را عملی کند.
وی افزود:فرانسه به عنوان کشوری با زرادخانه هسته ای آمادگی دارد که از نظر فنی ،علمی و عملیاتی برای خلع سلاح هسته ای کره شمالی کمک کند.
'یون یانگ چان' مشاور ارشد مطبوعاتی 'مون' تصریح کرد که رئیس جمهوری کره جنوبی پیشنهاد داده است که می توان زمانی که خلع سلاح هسته ای کره شمالی به نقطه بازگشت ناپذیری رسید ،تحریم ها را کاهش داد اما هنوز روشن نیست چه معیاری این نقطه را تعیین می کند.'
رئیس جمهوری کره جنوبی سفر 9 روزه خود به فرانسه ،ایتالیا،بلژیک و دانمارک را باهدف تلاش برای آشتی دو کره روز دوشنبه از پاریس آغاز کرد.
**آساق**9470**1600