به گزارش پارس نیوز، 

«عمران خان» روز شنبه در آیین آغاز پویش مردمی «پاکستان تمیز و سرسبز»، با حضور در یکی از مدارس اسلام آباد پایتخت این کشور گفت: وظیفه خود می دانیم که به عنوان دولت، تمامی اقدامات لازم را انجام داده و پاکستانی تحویل دولت آینده دهیم که با با وضع کنونی قابل مقایسه نباشد.

وی اضافه کرد: وقتی محیط جامعه سالم نبوده و بهداشت به اندازه کافی رعایت نشود، عمر انسان تا 11 سال کاهش می یابد.

عمران خان با تشریح اهداف اجرای پویش پاکستان تمیز و سرسبز گفت: در این پویش، سیستم دفع زباله کشور اصلاح شده و در تحقق این مهم، از کمک و همفکری دانش آموزان مدارس استفاده می شود.

نخست وزیر پاکستان در آغاز این پویش، جارو به دست گرفته و بخشی از حیاط مدرسه را تمیز کرد.

پیش از این نیز، به منظور جلوگیری از گسترش بیابان در مناطق مختلف پاکستان، طرحی با عنوان 'سونامی یک میلیارد درخت' در ایالت خیبرپختونخوا این کشور اجرایی شد.

این پروژه پس از اینکه قطع بی‌رویه درختان در پاکستان باعث شد نسبت درخت به زمین به تنها سه درصد برسد، آغاز شد و از این میزان در حدود 40 درصد درخت‌های باقی‌مانده در ایالت‌های شمال غربی آن قرار دارند.

با اجرای این طرح در شمال غرب پاکستان صد‌ها میلیون درخت برای مبارزه با نابودی جنگل ها کاشته شد و اطراف منطقه هیروشاه که پیش از این تپه‌های خشک و بایر بود، اکنون پوشیده از درخت و درختان جنگلی شده است.

حدود 16 هزار کارگر در سال‌های 2015 و 2016 بیش از 900 هزار اصله درخت اوکالیپتوس با قدرت رشد سریع را در «هیروشاه» کاشتند و این اقدام تنها بخشی از اقدامات در ایالت خیبرپختونخوا بود.