به گزارش پارس نیوز، 

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز سه شنبه اعلام کرد: مسکو گزارش‌های مربوط به خروج سلاح‌های سنگین از ادلب توسط معارضان مسلح سوری را مورد بررسی مجدد قرار می‌دهد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: «روز گذشته، 9 اکتبر، رسانه‌های ترکیه گزارش‌هایی مبنی بر خروج کامل سلاح‌های سنگین از ادلب را منتشر کردند، ما اکنون در حال تائید این اطلاعات از طریق کارشناسان خود هستیم.»

زاخارووا در ادامه افزود تا به امروز بیش از یک هزار معارض سوری منطقه غیرنظامی شده را ترک کرده‌اند و در حدود 100 قطعه از تجهیزات نظامی آنها از این منطقه خارج شده است.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه همچنین ابراز نگرانی کرد که واشنگتن در تلاش است تا نوعی مدیریت جداگانه را در کرانه شرقی رودخانه فرات، که نقض قانون اساسی سوریه است، ایجاد کند. زاخارووا تاکید کرد متاسفانه اوضاع در کرانه شرقی رودخانه فرات بیش از پیش هشدار دهنده شده است. آمریکایی‌ها به طور جدی در حال اقدام در این منطقه هستند و برای این هدف به متحدان کرد خود اتکا دارند.

خبرگزاری آناتولی پیشتر گزارش داد که معارضان سوری روز دوشنبه به طور کامل سلاح‌های سنگین خود را از این منطقه خارج کرده‌اند.

همچنین سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه امروز اعلام کرد که طرف‌ها در حال عمل به توافق روسیه و ترکیه در خصوص ادلب هستند و روند این توافق رو به جلو است.